Facebook Google+ Twitter

Muzyczny trans Hatifnats

W Jadłodajni Filozoficznej odbył się debiutancki koncert zespołu Hatifnats. Podejrzewam, że nikt z organizatorów nie spodziewał się, że zainteresowanie występem tej kapeli będzie tak duże.

Plakat z koncertu Hatifnats.  / Fot. Adam Jedynak Zespół grał swój debiutancki koncert bez grupy towarzyszącej. W wypadku Hatifnats wydawać by się mogło, że to nawet lepiej. Zmącenie specyficznego brzmienia jakimi posługuje się zespół, brzmieniem innej grupy reprezentującej mniej lub bardziej podobny styl zaburzyłoby efekt.

Od początku widać było, że sala tego wieczora nie będzie pusta mimo że był to wtorek. Organizowanie koncertu w środku tygodnia jest dosyć ryzykowne.

Muzycy występ zaczęli o godzinie 21. Od pierwszych dźwięków gitar i uderzeń perkusji niemal pewne było, że niebawem publiczność wpadnie w trans, jak wykonawcy. Bardzo dobre brzmienie – głośne i jednocześnie czyste, użycie efektów gitarowych tworzących echo przypominające niosące się po pomieszczeniu fale dźwięku i niesamowity wokal wywoływały wręcz dreszcze, przynajmniej w moim odczuciu. Zespołu nie tylko bardzo dobrze się słuchało, ale także obserwowało. Chłopcy jakby zahipnotyzowani, płynnie poruszali się w rytm muzyki, zręcznie przesuwając palce po strunach. Muzyka całkowicie ich pochłonęła, jakby odpłynęli. Czułam się tak jakby w ogóle nie zauważali publiczności i jakby to co grają sprawiało im najwięcej przyjemności oraz zaszczepiało nową energię. Przy kolejnych utworach całkowicie wpadłam w świat, który tworzy Hatifnats. Koncert w Jadłodajni Filozoficznej. / Fot. Gośka Herman

Koncert zakończyły długie oklaski i okrzyki na cześć zespołu. Mimo że koncert trwał około godziny odczuwalny był na sali niedosyt. Publiczność nie chciała „wybudzać się” z muzycznego transu jaki zapewniła im kapela.

Hatifnats to zespół, który istnieje od 2006 r. Mariusz (perkusja), Adam (gitara basowa) i Michał (wokal i gitara) połączyli swoje siły dzięki ogłoszeniom zamieszczanym na forach muzycznych. Zespół gra alternative i indie. Ponownie będzie można go usłyszeć 24 maja w Jadłodajni Filozoficznej, tym razem w towarzystwie Reverox.

Tu można znaleźć utwory Hatifnats nagrane zaledwie po miesiącu wspólnego grania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

plus. Hatifnaty dobrze graja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.