Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22265 miejsce

Muzyk Portishead ujawnił ile zarobił na streamingu. Za 34 mln odtworzeń otrzymał 1700 funtów

1,7 tys. funtów, czyli około 2,5 tys. dolarów - tyle zarobił muzyk zespołu Portishead, Geoff Barrow, w serwisach streamingowych. Dane ujawnił na Twitterze. Utwory grupy odtworzono 34 mln razy.

 / Fot. By livepict.com [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons"34 mln odtworzeń. Przychód po opodatkowaniu = 1700 funtów. Dziękuję wam Apple, YouTube, Spotify i szczególnie Universal Music Group za sprzedawanie naszej muzyki tak tanio" - napisał Geoff Barrow na Twitterze. Za chwilę dodał, że to szacunkowe wyliczenia jego dochodów pochodzących z serwisów streamingowych.

"Wydaje się, że mój tweet uderzył w czuły punkt" - stwierdził później Barrow. "Kiedy to szaleństwo się skończy" - pytał retorycznie. Gdy dyskusja rozgorzała na dobre, muzyk doprecyzował, że nie ma nic przeciwko streamingowi, ale przeciwko ludziom, którzy sprzedają jego pracę za darmo.

Serwis consequenceofsound.net przypomina dane sprzed miesiąca, z których wynika, że w 2014 r. przychody ze sprzedaży muzyki w serwisach streamingowych sięgnęły 1,87 mld dolarów i były po raz pierwszy w historii wyższe niż z dystrybucji na płytach CD (1,85 mld dolarów). Gdy zestawi się tę informację z inną, podaną przez serwis Spotify, który ogłosił, że przekazał właścicielom praw autorskich 500 mln dolarów, można dojść do wniosku, że rynek muzyczny kwitnie. Z tweetów Geoffa Barrowa wynika, że niskie przychody z tego segmentu związane są z jego umową z wytwórnią płytową.

Czytaj także: The Libertines wystąpią na Open'er Festival. W Gdyni zagra także zespół Alabama Shakes


Zespół Portishead pochodzi z Bristolu w Wielkiej Brytanii i powstał w 1991 r. Muzycy nagrali trzy płyty: "Dummy", "Portishead" i "Third". Ostatnia ukazała się w 2008 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

@Artur Wojnowski

Oui - the people :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Paweł Jankowski

Art. 4.
1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Artur Wojnowski - wtedy system nabiera prawdziwie autoreferencyjnego charakteru ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

/...dlaczego zatrudnia się ludzi "na czarno" do prac remontowych w komendach?/

Ponieważ w zetknięciu z policją prawa są (prawie)zawsze po jednej stronie..? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Pawle, Pan to ma skojarzenia... :) Pytanie: tylko na potrzeby wiadomości24 czy tak w ogóle?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie znów wracamy do czasów dla bogaczy. Mnie jednak bardziej ciekawi czy Cech Rzemiosł Różnych wystąpi kiedyś z zapytaniem do komendanta głównego policji, dlaczego zatrudnia się ludzi "na czarno" do prac remontowych w komendach? Bądź co bądź, to już chyba też pewnego rodzaju działalność artystyczna. Coś jak zniknąć wagon kolejowy pełen węgla, albo wywołać dziurę w chodniku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.