Facebook Google+ Twitter

Muzyka afrykańska na żywo w Regeneracji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-03-10 14:09

Warsztaty bębniarskie i taneczne, koncert muzyki afrykańskiej na żywo i after party z DJ Nash John czyli muzyczna podróż do Afryki w klubie Regeneracja w Warszawie.

Spotkanie w rytmach afrykańskich rozpocznie się od warsztatów gry na bębnach. W tajniki perkusji afrykańskiej wprowadzą muzycy z Gwinei i Senegalu Amadou Fola & Gaspard Conde.

Wieczorem zagrają: Gaspard Conde, Amadou Fola i Maciek Papalski. Gwinejsko-senegalsko-polska muzyczna fuzja, która zapewni niecodziennie doznania artystyczne. W repertuarze zespołu odnajdziemy mieszankę tradycyjnych melodi połączonych ze współczesną ekspresją nieobliczalnymi rytmami. Kompozycje będącą własną interpretacją tradycji muzycznych z Gwinei i Senegalu.

Muzycy śpiewają we własnych, rodzimych językach jak Susu, Malinke, Peul, Wolof. Utwory opowiadają o ich tęsknotach, wspomnieniach, o miłości i życiu codziennym. Tradycyjne rytmy Afryki łączą się z improwizacyjną grą na gitarze Maćka Papalskiego.

„Muzyka afrykańska jest bardzo energetyczna, żywiołowa, nieobliczalna i nieprzewidywalna. Ale mamy również ballady bardzo melancholijne, które porywają duszę i kradną serca słuchaczy.” Tak opisuje muzykę afrykańską Gaspard Conde, mistrz w sztuce gry na bębnach dundun i djembe.

Po koncercie odbędzie się taneczna przygoda z Dj Nash John z Kenii, której towarzyszyć będą pokazy tańca, animacje i wspólna impreza z dużo ilością największych afrykańskich hitów.

Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja African ROOTS

Start: sobota 14 marca o godz. 21:00
Klub Regeneracja. Warszawa, ul. Puławska 61
(Michał Chmielewski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.