Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2135 miejsce

Muzyka Chopina w Pałacu Pacółtowo

Do Żelazowej Woli i warszawskich Łazienek, miejsc w Polsce, w których rozbrzmiewa muzyka Chopina, dołączyło jeszcze jedno – piękny Pałac Pacółtowo. W jego magicznych, stylowych wnętrzach, recitale Chopinowskie brzmią wyjątkowo.

 / Fot. mat. prasoweFryderyk Chopin czuł się najlepiej, gdy grał swoje utwory w warunkach kameralnych, w małym gronie słuchaczy. Miejscem idealnym, spełniającym wyobrażenia kompozytora, był muzyczny salon.

Możliwość uczestniczenia w recitalach chopinowskich odbywających się w salonach koncertowych to niezwykłe przeżycie, pozwalające niejako „dotknąć” dźwięków. Barwa brzmienia nokturnów, etiud jest niezwykła, nostalgiczna, a perlistość, zwiewność mazurków przejmująca i wzruszająca - wnikają w słuchającego – mówi Jan Popis - muzykolog, krytyk muzyczny, producent oraz wydawca płyt z muzyką klasyczną, popularyzator muzyki, jeden z najwybitniejszych znawców muzyki Fryderyka Chopina - Wszystkim Państwu, którzy nie mieli dotąd okazji uczestniczenia w salonowych recitalach chopinowskich polecam przeżyć tę maestrię brzmienia Chopina „na wyciągnięcie ręki niejako” i posłuchać wybitnych pianistów.

W ramach pałacowych koncertów można posłuchać wspaniałych pianistów polskich, uczestników i laureatów międzynarodowych konkursów pianistycznych, a także tych, przygotowujących się do kolejnej XVIII edycji konkursu w 2020 roku - m.in. Michała Szymanowskiego, Adama Kośmieję, Radosława Sobczaka, Joannę Różewską, Andrzeja Wiercińskiego, Pawła Kubicę, Jakuba Kitowskiego czy Szymona Nehringa.

Całoroczne Recitale Pacółtowskie to koncerty salonowe - jedyne takie w Polsce. Od maja do października odbywają się w każdą niedzielę, od października do maja w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Recitale te cieszą się ogromnym uznaniem, zarówno z powodu występujących artystów, jak również niepowtarzalnych walorów akustycznych salonu pacółtowskiego pałacu.

Recitale objęte są patronatem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Więcej informacji http://www.palacpacoltowo.pl oraz http://recitalechopinowskie.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.