Facebook Google+ Twitter

Muzyka Chopina zabrzmi między blokami

Niezwykły cykl koncertów odbędzie się w trakcie wakacji w Starogardzie Gdańskim. Na osiedlach, tuż przed oknami i balkonami mieszkańców, utwory Fryderyka Chopina zagrają wykładowcy z Gdańskiej Akademii Muzycznej.

Fryderyk Chopin. www.wikipedia.org / Fot. Louis-Auguste BissonW ramach projektu "Zagraj dla nas Fryderyku" w lipcu i sierpniu zaplanowano 6 koncertów plenerowych. Pięć z nich odbędzie się na placach pomiędzy blokami na największych miejskich osiedlach, zaś szósty-finałowy zaplanowany został na deptaku w centrum Starogardu. Ideą cyklu koncertów jest przybliżenie mieszkańcom muzyki znanego polskiego kompozytora.

Mazurki, polonezy i etiudy Fryderyka Chopina wykonają wybitni pomorscy pianiści, wykładowcy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku: prof. Bogdan Czapiewski, prof. Waldemar Wojtal, Paweł Rydel, Sławomir Wilk, Dominika Glapiak oraz rektor uczelni prof. Bogdan Kułakowski.

Pierwszy koncert odbędzie się już jutro o godzinie 19.00 na starogardzkim osiedlu Osiedle 60-lecia ONP. Cykl koncertów został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach obchodów Roku Chopinowskiego.

W tym roku mija 200 lat od urodzin najbardziej znanego polskiego kompozytora. Uchwałą Sejmu RP rok 2010 został ustanowiony Rokiem Fryderyka Chopina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.