Facebook Google+ Twitter

"Muzyka dla dobrego świata" na półmetku budowy Muzeum Żydów Polskich

Budowa Muzeum Historii Żydów Polskich dotarła na półmetek. Z tej okazji 8 grudnia odbędzie się już drugi koncert pod hasłem "Muzyka dla dobrego świata".

 / Fot. Materiały prasoweBudynek Muzeum jest realizowany według projektu fińskiego architekta Rainera Mahlamäkiego. Prace ruszyły 30 czerwca 2009 roku, a Muzeum ma zostać udostępnione zwiedzającym w 2012 roku.

Półmetek budowy to świetny moment do świętowania a zarazem podziękowania za dotychczasowe wsparcie. W zeszłym roku w ramach koncertu Muzyka dla dobrego świata zagrał wybitny amerykański skrzypek Joshua Bell. W tym natomiast Muzeum zaprosiło do występu Tomasza Stańkę, jednego z najwybitniejszych współczesnych trębaczy. Należy on do Polskiego Komitetu Wspierania Budowy Muzeum Historii Żydów Polskich.

Tytuł koncertu nawiązuje do jednego z podstawowych pojęć judaizmu - tikun olam, czyli naprawa świata. Pojęcie to rozpowszechniło się za sprawą szesnastowiecznego mistyka żydowskiego Izaaka Lurii. Świat nie jest doskonały, a więc każdy człowiek poprzez aktywne działanie powinien go ulepszać i naprawiać, poprzez edukację, sztukę oraz dialog międzyludzki.

Data koncertu nie jest przypadkowa, to szczególny moment - końcówka święta Chanuka oraz czas poprzedzający Boże Narodzenie. Jest to znakomita okazja, by spotkać się i zastanowić, co możemy zrobić wspólnie, by uczynić świat lepszym miejscem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.