Facebook Google+ Twitter

Muzyka gospel w Kutnie

Ponad 60-osobowa grupa, w skład której wchodzą chórzyści z całej Polski, brała udział w IV Warsztatach Gospel, zorganizowanych w Kutnie.

Koncert muzyki gospel / Fot. Piotr Panfil
W kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Kutnie, odbył się pokaz warsztatowy muzyki gospel. Chórzyści przygotowywali się przez 4 dni w Miałkówku (woj. mazowieckie), by właśnie w sobotę wieczorem pokazać efekt swojej ciężkiej pracy. Podczas warsztatów uczestniczyli również w rekolekcjach prowadzonych przez ojca Eryka Hoppe, spotykali się na zajęciach integracyjnych oraz, co najważniejsze – brali udział w zajęciach wokalnych.

Motto spotkań zespołu gospel z jego fanami brzmiało: „Bliżej Boga, dalej od narkotyków”.
Wielokrotnie nagradzany za najlepszego wokalistę Gospel - David Daniel / Fot. Piotr Panfil
Koncert

Kutnowski kościół był zapełniony chrześcijanami. Wszyscy z niecierpliwością czekali na występ młodych wokalistów. Zaczęło się! Koncert trwał półtorej godziny. Poprowadził go wszystkim znany pastor David Daniel z Wielkiej Brytanii. Radosna i energetyzująca muzyka pozwalała zapomnieć o problemach i życiu codziennym. Fani gospel śpiewali razem z chórzystami i klaskali w rytm muzyki. Panował specyficzny nastrój - radosny, ale jednocześnie skłaniający do zadumy.

Koncert muzyki gospel / Fot. Piotr Panfil
Na koncercie nie zabrakło wiceprezydenta Kutna Zbigniewa Wdowiaka, starosty łowickiego Janusza Michalaka oraz biskupa diecezji łowickiej - Andrzeja Dziuby. Ciekawostką jest, iż pastor David Daniel prowadzi warsztaty gospel na całym świecie. Zdobył nagrodę za najlepszego męskiego wokalistę gospel - nagroda specjalna Steviego Wondera.Na koniec biskup diecezji łowickiej udzielił błogosławieństwa członkom zespołu oraz przybyłym gościom.  / Fot. Piotr PanfilWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.