Facebook Google+ Twitter

Muzyka Gossip nie tylko dla mężczyzn

Charyzmatyczna wokalistka, mocny głos, melodyjne piosenki i teksty, które może nie zaskakują oryginalnym podejściem do tematu, ale mają w sobie tę dziwną, nieuchwytną cechę, dzięki której w bardzo łatwy sposób zapadają w pamięć. To Gossip.

Nie jest to kolejna grupa dla młodzieży, ale dojrzały zespół, który potrafi zaciekawić i zaintrygować nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Swoją karierę rozpoczęli w roku 1999, kiedy wydali Epkę (minialbum) pt. The Gossip. Następnie w 2001 roku nagrali album That's Not What I Heard, a najwięcej rozgłosu przyniosła grupie płyta Standing In The Way Of Control z 2006 roku.

Zespół powstał w Stanach Zjednoczonych, w Arkansas. Wspólne plotkowanie stało się zarazem hobby oraz wspaniałym sposobem na zarobienie pieniędzy dla trzech muzyków: Beth Ditto (wokal), Hannah Blilie (perkusja) oraz Brace Paine (gitara, bas). Muzyka, którą grają to mieszanka: rock, disco i punk. Najnowsza, studyjna płyta Music For Men została bardzo gorąco przyjęta zarówno wśród zagorzałych fanów tej grupy jak i tych, którzy po raz pierwszy usłyszeli magiczny głos Ditto. Zespół odwiedził dwa lata temu Polskę. W lipcu 2009 roku na
Open'er Festival zgromadził pod sceną tłumy. Mimo że płyta Music For Men pojawiła się w Polsce dopiero 22 czerwca, zespół rozruszał nawet tych, którzy nie słyszeli wcześniej ich piosenek. 29 listopada 2009 roku muzycy wystąpili również w Palladium w Warszawie, a w 2010 roku stanęli na scenie podczas festiwalu w Jarocinie.

Muzyczne plotkowanie

Członkowie Gossip nie lubią się nudzić. Prowokują już od samego początku założenia zespołu, a rozwijająca się wciąż kariera tylko ich podkręca. O czym plotkują muzycy? O tym, o czym my plotkujemy zazwyczaj za zamkniętymi drzwiami. Nikogo zatem nie zdziwi, że piosenki dotyczą głównie miłości, uczuć, związków. I to nie tylko w rozumieniu pary: kobieta - mężczyzna, ale też i związków homoseksualnych. Beth Ditto, wokalistka zespoły, od lat jest przecież zdeklarowaną lesbijką.

Skąd więc tytuł nowej płyty zespołu Music For Men? Czyżby Ditto jednak skrycie faworyzowała mężczyzn? Jak mówi sama wokalistka zespołu, tytuł płyty miał być tylko feministycznym żartem.

Muzyka Gossip to wspaniałe piosenki do tańczenia, są rytmiczne, łatwo wpadają w ucho. Zauważyłam ostatnio z niemałym zaciekawieniem, że nawet przyjaciele, którzy nigdy nie lubili ruszać się przy akompaniamencie muzyki, słuchając Gossip, skrycie ruszają pod stołem nóżką w rytm muzyki. Wobec energetycznego głosu Ditto nikt nie może pozostać obojętny.

Jak zwykle o miłości?

Teksty o miłości, ale o miłości trudnej ( a jakże by inaczej), to również pole do rozważań o życiu człowieka w samotności, o potrzebie odnalezienia kogoś na całe życie. Jednak to, co najbardziej urzeka w słowach piosenek tego zespołu, to potrzeba człowieka do zaufania samemu sobie, wiary w swoje siły, niezależnie od otoczenia i niezależnie od tego, jak ciężki krzyż się niesie. I właśnie Heavy Cross został wybrany na singiel promujący całą płytę.

Music For Men na szczęście nie jest muzyką tylko dla mężczyzn, choć i oni odnajdą w niej coś dla siebie. Jak już wspomniałam, teksty nie powalają oryginalnością, ale też nie tego spodziewamy się po muzyce z przytupem. Warto jednak wsłuchać się w to, co stara się przekazać Ditto, ponieważ sam sposób przekazu jest naprawdę świeży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.