Facebook Google+ Twitter

Muzyka i poezja w starym kościele

W sobotnie popołudnie, w kościele ewangelicko-augsburskim w Bydgoszczy miłośnicy sztuki mieli okazję uczestniczyć w spektaklu, na który złożyły się wiersze wielkich polskich poetów i muzyka Jana Sebastiana Bacha.

Anna Szul - wiolonczela barokowa / Fot. Andrzej Wiosna Po raz XVII odbył się Festiwal Krzysztofa Drzewieckiego Młodych Organistów i Wokalistów.
Jedną z imprez towarzyszących festiwalowi był koncert barokowych utworów na wiolonczelę Jana Sebastiana Bacha, któremu towarzyszyła poezja wielkich polskich poetów, noblisty Czesława Miłosza i ks. Jana Twardowskiego. W monumentalnej scenerii świątynii garstka miłośników sztuki miała okazję uczestniczyć w bardzo interesującym spektaklu.
Muzyka J. S. Bacha nie wymaga rekomendacji. Wiersze Cz. Miłosza i ks. J. Twardowskiego mające niezwykły wymiar egzystencjalny i duchowy znakomicie współbrzmiały z dziełami mistrza. Czytający wiersze Cz. Miłosza i ks. Jana Twardowskiego Mieczysław Franaszek i wiolonczelistka Anna Szul / Fot. Andrzej Wiosna
Na wiolonczeli barokowej grała młoda artystka Filharmonii Pomorskiej Anna Szul, wiersze recytował aktor Mieczysław Franaszek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Połączenie utworów tak wielkich znakomitości muzycznych i literackich musiało zaowocować niesamowitym koncertem, ucztą duchową dla widzów. Zazdroszczę tym co taką ucztę przeżywali. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż z tego, kiedy zainteresowanie koncertem było niewielkie ( to najdelikatniejsze z określeń odnoszących się do liczby widzów na koncercie), tego typu sztuka bywa często upchnięta w głębokich niszach przekaźnków reklamujących różnego rodzaju imprezy kulturalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, zgadzam się z powyżym komentarzem. To było przyjemne dla ducha spędzenie czasu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe połączenie różnych gatunków sztuki w obiekcie sakralnym.
Myślę, że ci co byli na spektaklu- nie żałują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.