Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10409 miejsce

Muzyka i Teatr na Dziedzińcach Zamkowych

Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu w wakacje zaprasza na cykl "Muzyka i Teatr na Dziedzińcach Zamkowych".

W ramach projektu CK "Zamek" na Dziedzińcu Różanym, Dziedzińcu Zamkowym i Dziedzińcu Masztalarni najmłodszego zamku Europy, przez całe lato odbywać się będą koncerty oraz spektakle. Początek imprezy już 9 lipca. A oto artyści, którzy na niej wystapią.

Raz Dwa Trzy
Grupa Adama Nowaka powstała w 1990 roku w Zielonej Górze, zagra na Dziedzińcu Różanym, 9 lipca, o godz. 21.30. Zespół ma na koncie osiem albumów. Sześć z nich to płyty autorskie, dwie ostatnie: "Czy te oczy mogą kłamać" i "Raz, Dwa, Trzy - Młynarski" to piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego nagrane w nowych aranżacjach. Zespół zagra w składzie: Adam Nowak (wokal, gitara, teksty), Jacek Olejarz (perkusja), Grzegorz Szwałek (akordeon, klarnet), Jarosław Treliński (gitara), Mirosław Kowalik (kontrabas). Bilety: 40 zł.

Plakat promujący Muzykę i Teatr na Dziedzińcach Zamkowych. / Fot. Mateusz Witkowski/ www.zamek.poznan.plMaria Peszek
Artystka znana z debiutanckiego albumu "miasto mania" (2005) nagranego we współpracy z Wojciechem Waglewskim i jego synami - Fiszem i Emade oraz ostatniej płyty "Maria Awaria" (2008), przy której pomagał Andrzej Smolik wystąpi na Dziedzińcu Różanym, o godz. 21.30, 10 lipca. Album "Maria Awaria" przyniósł Marii Peszek Paszport Polityki oraz dwa Fryderyki w kategoriach Autor Roku oraz Najlepszy Album Muzyki Alternatywnej. Bilety: 40 zł.

Teatro Tascabile "E d`ammuri t`arricuordi" czyli "Oh love, do you remember?"
Istniejący od 1973 roku teatr TTB ma w swoim dorobku 105 spektakli, które zagrał ponad 4000 razy dla prawie milionowej publiczności. Występował na najsłynniejszych międzynarodowych festiwalach. Jego projekty zachowują ścisły związek z przestrzenią, w której są realizowane. TTB to promotor i organizator sezonów teatralnych i międzynarodowych spotkań, zarówno na terenie Włoch, jak i za granicą; założyciel Istituto di Cultura Scenica Orientale (IXO - Włoski Instytut Kultury Scenicznej Wschodu). Badania nad kulturą sceniczną Wschodu teatr rozpoczął w 1977 roku. W ramach formacji powstały różne grupy włoskich aktorów-tancerzy wykonujących klasyczny repertuar Indii. "E d`ammuri t`arricuordi" czyli "Oh love, do you remember?" będziemy mogli zobaczyć na Dziedzińcu Zamkowym, 14 lipca, o godz. 21.30. Bilety: 10 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oj Tomku bardzo chętnie zrobiłabym relację z wszystkich tych imprez ale już teraz wiem, że nie dam rady, bo nie zawsze będę obecna w Poznaniu. Obiecuję jednak, że jak tylko będę w mieście to postaram się zrobić relację:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, to teraz z niecierpliwością czekam na relacje z WSZYSTKICH imprez:)
Bardzo solidny materiał!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.