Facebook Google+ Twitter

Muzyka jako czynnik wyzwalający umysł

  • B P
  • Data dodania: 2010-02-03 19:05

4 lutego o godzinie 17. w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 1 w Bydgoszczy odbędzie się widowisko muzyczno-teatralne z cyklu "Muzyka jako czynnik wyzwalający umysł".

HELDORADO / Fot. materiały zespołuPomysłodawcą projektu jest znany już z nietypowych przedsięwzięć
bydgoski zespół Heldorado, który w minione wakacje przebył 3,5 tysiąca kilometrów grając w 30 ośrodkach Monaru. Muzycy postanowili zaprosić do współpracy aktorów z teatru pantomimy "DAR".

- Zanim zdecydowaliśmy się stworzyć coś z DAR-em omówiliśmy sporo innych pomysłów odnośnie wizualnej organizacji naszych koncertów. Chcieliśmy zaskoczyć wymagającą, szkolną publiczność czymś niestandardowym. Co jest trudnym zadaniem w przepełnionym technologią, dzisiejszym świecie - stwierdza grający w zespole na gitarze klasycznej Michał Chrapkowski. - Idea rockowego koncertu z towarzyszeniem aktorów współgrających z muzyką spodobała się grupie teatru pantomimy "DAR" z Bydgoszczy i coś zaczęło się dziać. - wspomina.

Podstawowym celem, jaki postawili przed sobą twórcy jest wspomożenie rozwoju emocjonalnego postrzegania sztuki u młodych ludzi, co ich zdaniem odgrywa istotną rolę w prawidłowym kształtowaniu się psychiki człowieka.

Premierowy koncert z cyklu "Muzyka jako czynnik wyzwalający umysł" miał miejsce w styczniu br. w 8 Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy i jak twierdzą muzycy lutowe widowisko nie będzie ostatnim.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.