Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27299 miejsce

„Muzyka Lata Fortepian Chopina” – wspaniała inauguracja Festiwalu

Owacjami na stojąco zakończył się pierwszy koncert, inaugurujący Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka Lata - Fortepian Chopina”, który odbył się 5 lipca na Zamku w Dębnie koło Tarnowa.

Marcin Koziak z kwartetem, Anna Polony - po koncercie / Fot. Jerzy BardelGodz. 18, niedziela, sala wypełniona po brzegi, brakuje wolnych miejsc. Pada pierwszy akord Nokturnu Fr. Chopina. Przy fortepianie znakomity, młody pianista Marcin Koziak. Od pierwszej chwili zachwyca swoją grą, pełną ciepła, wysublimowanego brzmienia, wirtuozerią i maestrią. Ten fortepian jeszcze nigdy tak nie brzmiał. Słychać szept z widowni….

Anna Polony czyta fragmenty powieści o Chopinie "Kształt miłości" Jerzego Broszkiewicza / Fot. Jerzy BardelUdział znakomitych, młodych artystów, ich wspaniałe interpretacje utworów Fruderyka Chopina, urokliwa aura sali koncertowej Zamku w Dębnie sprawiły, że koncert stał się wyjątkowym wydarzeniem i przeżyciem dla melomanów. Gościem specjalnym wieczoru była Anna Polony, aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, od lat związana ze sceną krakowską, nazywana "pierwszą damą Starego Teatru". Podczas niedzielnego koncertu czytała fragmenty powieści o Chopinie „Kształt miłości” Jerzego Broszkiewicza.

Marcin Koziak / Fot. Jerzy BardelPołączenie muzyki i poezji, to wzajemne przenikanie się dźwięków i słów towarzyszy całemu festiwalowi „Muzyka Lata – Fortepian Chopina”. Tak będzie również podczas kolejnego koncertu, który odbędzie się już 12 lipca (w niedzielę) o godz. 18, na Zamku w Dębnie. Tytuł koncertu „Śpiewaj, kiedy grasz” – to słowa Fryderyka Chopina, którymi zwracał się do swoich uczniów podczas lekcji nauki gry na fortepianie, to wreszcie motto samego mistrza i wskazówka dla muzyków, odtwórców dzieł Chopina.

Podczas niedzielnego koncertu wystąpi znakomity pianista, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie, konserwatorium muzycznego w Finlandii i Duńskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze - Mirosław Herbowski oraz sopranistka Łucja Czarnecka, laureatka Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari. W programie utwory Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza.

Szczegółowy program Festiwalu na stronie: Muzykalata.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.