Facebook Google+ Twitter

"Muzyka lata" zabrzmi w Zamku w Dębnie

Rusza I edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka lata". W pięknych, zabytkowych wnętrzach Zamku w Dębnie zabrzmią znakomite utwory, perły muzyki kameralnej w wykonaniu wybitnych artystów.

Plakat festiwalu. / Fot. Piotr Markowski, Marek BujasPałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza na cykl koncertów muzyki kameralnej w ramach Festiwalu „Muzyka lata” – Musica dell estate, które odbywać się będą w miesiącach lipiec-sierpień w sali koncertowej Zamku w Dębnie. To pierwsza tego typu inicjatywa, promująca muzykę poważną. – Mamy nadzieję, że dobór wykonawców, atrakcyjny repertuar i piękne, zabytkowe wnętrza zamku w Dębnie, zachęcą melomanów do spędzenia niedzielnych wieczorów w muzycznych klimatach – zapewniają przedstawiciele organizatorów imprezy, którymi są Pałac Młodzieży w Tarnowie, Agencja Koncertowo-Wydawnicza „Castello” – Grupa Twórcza i Muzeum Okręgowe w Tarnowie Zamek w Dębnie.

Festiwal rozpocznie koncert znakomitego duetu - skrzypaczki Kai Danczowskiej i pianistki Justyny Danczowskiej. Koncert został zaplanowany w niedzielę 6 lipca o godz. 19. Kolejne, niedzielne propozycje w lipcu to recital fortepianowy i wieczór pieśni.

W programie będzie można usłyszeć wybitne dzieła literatury skrzypcowej takie, jak: Sonatę A-dur Césara Francka, utwory "Cierpienia miłosne", "Kaprys wiedeński", "Piękny rozmaryn" Fritza Kreislera, "Taniec hiszpański" Enrique Granadosa, "Humoreskę" Antonína Dvořáka oraz "Kujawiak" Henryka Wieniawskiego.

Bilety na imprezę kosztują 15 zł normalne i 10 zł ulgowe, można je nabyć w sekretariacie Pałacu Młodzieży w Tarnowie, przy ul. Piłsudskiego 24, w godz. 8–16 oraz na godzinę przed koncertem na Zamku w Dębnie.

Kierownictwo artystyczne festiwalu objęła Małgorzata Janicka-Słysz, a dyrektorem jest Marta Komorowska
Szczegółowy program festiwalu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.