Facebook Google+ Twitter

Muzyka ma znaczenie

Jeśli szukasz zespołu, który swoją muzyką zaprosi Cię do niepowtarzalnej krainy wysublimowanych brzmień i melodii, czas abyś poznał New Century Classics.

New Century Classics podczas jednej z sesji zdjęciowych / Fot. Ewa PrzemyskaWywodząca się z Krakowa grupa tworzy muzykę instrumentalną i niedługo (na początku marca) wydaje swój debiutancki album. Jest zjawiskiem niezwykłym z paru powodów. Po pierwsze, ma swoje specyficzne podejście do muzyki. Po drugie, skład NCC to nie tylko ludzie z Polski, ale także z Włoch, USA i Kanady. Po trzecie wreszcie, ten młody zespół sporo już namieszał w Sieci stając się dla wielu nadzieją na nowe zjawisko polskiej sceny muzycznej. O postrzeganiu muzyki i nowej płycie rozmawiamy z Markiem Kamińskim, członkiem NCC.

Istniejecie już ponad dwa lata, a niewielu fanów muzyki o was słyszało. Przedstawcie się krótko.
- Jesteśmy grupką wciąż jeszcze młodych ludzi, którzy dzięki splotowi przypadków i różnych, niekoniecznie zaplanowanych wydarzeń, znaleźli się w Krakowie, spotkali i zaczęli wspólnie grać muzykę. Poza tym, każdy z nas jest trochę inny – pochodzimy z różnych części świata, ale nie przeszkadza to nam wzajemnie się rozumieć i spędzać wspólnie czas - czy to grając, czy też robiąc coś innego.

Jednak przez ten czas nie próżnowaliście. W Sieci pojawiła się między innymi EP-ka, którą opisała nawet... chińska strona internetowa!
- Pierwsze nagrania powstały z potrzeby podsumowania dotychczasowej – mającej dosyć partyzancki charakter – działalności. EP-kę, o której mowa, nagraliśmy dokładnie w rocznicę naszego (ja, Mateusz, Ania i Antonello) spotkania. Właśnie rok wcześniej powstała pierwsza poważna myśl o pisaniu i wykonywaniu własnej muzyki. Po kilku miesiącach od tej decyzji nasze szeregi zasiliła Danusia i to wraz z nią zagraliśmy pierwsze koncerty, nagraliśmy wspomniany materiał. Mimo niewysokiego nakładu albumik zaczął funkcjonować w obiegu internetowym – dzięki temu usłyszało o nas sporo osób.

Jesteście świetnym przykładem na to, że we współczesnym świecie granice nie istnieją.
- To, że mogliśmy się spotkać i zacząć wspólnie tworzyć potwierdza, iż otwartość kulturowa jest wartością potrafiącą skutecznie znosić bariery wynikające z faktu różnego pochodzenia. Poza tym, na taki bieg zdarzeń miały wpływ indywidualne decyzje, jakie każde z nas podjęło w swoim dotychczasowym życiu. W tego typu sytuacjach lubimy mówić o przypadku, ale byłoby to chyba zbytnim uproszczeniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

... ten system jakoś dziwnie czasem podlicza punkty)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za wywiad, który mnie osobiście wciągnął. Z uwagą przeczytałam całość. Świetny)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.