Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4191 miejsce

"Muzyka mojego życia" - wywiady Roberta Janowskiego

"Muzyka mojego życia" to zbiór 24 rozmów przeprowadzonych przez Roberta Janowskiego z artystami, którzy tworzą polską muzykę rozrywkową.

okładka / Fot. AgoraRoberta Janowskiego zna chyba każdy, to niezwykły prowadzący program "Jak to melodia", który ma wiedzę muzyczną i potrafi ładnie śpiewać, co często udowadnia na wizji. Największe wrażenie robi na mnie jego wykonanie piosenek z musicalu "Notre-Dame de Paris" - "Czas katedr" oraz "Belle", którą wykonał wraz z Garou i Piotrem Cugowskim podczas Festiwali w Sopocie w 2002 roku. Tym razem postanowił odkrył swój kolejny talent - wnikliwego dziennikarza, który zachwyca się, dziwi i dopytuje swoich rozmówców. Efekty jego pracy zostały zebrane w książce "Muzyka mojego życia".

"Muzyka mojego życia" to zbiór 24 wywiadów przeprowadzonych przez Roberta Janowskiego z gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej. Wśród nich znaleźli się: Ewa Bem, Robert Gawliński, Kombi, Krzysztof Krawczyk, Ania Rusowicz, Natalia Kukulska, Piotr Cugowski, Marek Piekarczyk, Anita Lipnicka, Maryla Rodowicz, Golec uOrkiestra, Janusz Panasewicz, Krzysztof Skiba, Zdzisława Sośnicka, Igor Herbut, Muniek Staszczyk, Ryszard Rynkowski, Jacek Cygan, Kapitan Nemo, Andrzej Piaseczny, Artur Gadowski, Alicja Majewska, Sebastian Karpiel-Bułecka oraz Stanisław Soyka.

Tytuł książki nawiązuje do audycji radiowej, którą Robert Janowski prowadzi w Radiu Złote Przeboje. Słuchacze opowiadają na antenie o swoich najwspanialszych wspomnieniach, które są związane ze złotymi przebojami. Z kolei podtytuł brzmi "Moje rozmowy z gwiazdami, które podziwiam, o muzyce, którą kocham".

Jak możemy przeczytać we wstępie: Każdy z moich rozmówców z pewnością ma tajemniczy gabinet, w którym doświadczał po raz pierwszy wzruszeń i odkrywał świat swojej muzyki. W towarzystwie każdego z nich mógłbym zamknąć oczy i unieść się w tę ich przestrzeń. I pewnie obudziłyby mnie dopiero oklaski zachwyconych ludzi.

Każdy wywiad poprzedzony jest krótkim wspomnieniem Roberta Janowskiego o swoim rozmówcy. W ten sposób można ułożyć historię wielkich muzycznych osobowości, które urodziły się w kraju nad Wisłą, a potem zaistniały na całym świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dziękuję Basiu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Weroniko, czytać Ciebie to także przyjemność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert Janowski, pasjonat muzyki, którego osiągnięcia są dla mnie wzorem. Panie Robercie, życzę dalszych powodzeń, w tym, co Pan robi... literat4@op.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.