Facebook Google+ Twitter

"Muzyka słońca". Malarstwo w Żelazowej Woli

W restauracji "Polka" w Żelazowej Woli, po raz pierwszy pierwszy oglądać można wystawę malarstwa. To jedna wystawa w dwóch odsłonach. Każda z nich ma swój tytuł: w maju będzie to "Muzyka słońca", a w czerwcu "Cygańska Dusza".

Najstarsza ulica Sochaczewa - Farna / Fot. Jarosław MiaśkiewiczMoja wystawa pokazuje malownicze okolice: ulice Sochaczewa, drogę z Witkowic do Brochowa, skarpę nad Wisłą w Wyszogrodzie, portret Fryderyka Chopina, swój autoportret, kiedy słucham muzyki. To dobrze znane i bliskie mojemu sercu miejsca, które zatrzymuje na płótnie w blasku słońca, ciemności nocy.

Są to studia plenerowe, lecz widać w nich odrobinę fikcji malarskiej, zresztą zamierzonej, w przestrzennej grze barw i falującego powietrza.

Obrazy nazywają się: "Droga z Witkowic do Brochowa", "Na skarpie - Pejzaż Wyszogrodu",
"Ku słońcu - most w Żelazowej Woli", "Pejzaż ulicy Farnej w Sochaczewie", "Nokturn grany na Starej Pradze w Warszawie", "Portret Fryderyka Chopina" , " Autoportret - Muzyka słońca". Ten świat mieni się symbolami, kolorami.

Jestem obserwatorem, psychologiem, czasami z przesadą wprowadzam swoje myśli o chwili istnienia. Maluję tak, jak chcę. Słucham ludzi, co dziś jest rzadko spotykane. Z czego doskonale zdaje sobie sprawę.

Druga odsłona wystawy pt: "Cygańska Dusza ", wraz z wernisażem zaplanowana została na czerwiec 2011r. Będą to akty i tańczące kobiety w rytm muzyki, zapewne tej o miłości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mogłaby być lepsza prezentacja obrazów!...To w końcu malarstwo. Myślę że następnym razem bądzie lepiej;)) pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.