Facebook Google+ Twitter

Muzyka świata zabrzmi w Żorach

Szanty, muzyka świata oraz występy kabaretów- to atrakcje Żorskiego Festiwalu SARI, którego gospodarzem jest zespół Carrantuohill. Od 11 do 13 do września w Żorach na przyjezdnych i mieszkańców czeka moc wrażeń.

Zespół muzyki celtyckiej "Carrantuohill" podczas występu na Festiwalu Muzyki Celtyckiej "Zamek" w Będzinie 2006,http://commons.wikimedia.org/wiki/File:4.FMC_-_Carrantuohill.JPG / Fot. Lestat (Jan Mehlich)Żorski festiwal SARI ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. Jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych południowej Polski. Każdego roku budzi spore zainteresowanie zarówno wśród publiczności, jak i kręgu lokalnych mediów.

Organizatorzy imprezy zapewniają dobrą zabawę. -Zachęcamy wszystkich do przybycia na pierwszy dzień festiwalu, gdzie wraz z zespołami można pośpiewać szanty. W kolejnych dniach posłuchamy muzyki świata. Jeśli ktoś nie ma możliwości podróżowania po świecie, my przywozimy do państwa muzykę z różnych zakątków świata. Zachęcam do przybycia, będzie miło, tanecznie i zabawnie - mówi Bogdan Wita-Organizator Festiwalu SARI (muzyk zespołu Carrantouhill).

Carrantouhill jest gospodarzem festiwalu od 22 lat. Impreza jest dla niech ważna również dlatego, że zapoczątkowała ona istnienie zespołu. Dla połowy zespołu Żory to miasto rodzinne. Co roku organizowane są koncerty, na których występują najlepsze zespoły folkowe i szantowe.
Podczas tegorocznego festiwalu SARI wystąpi między innymi chorwacka formacja Cinkusi, dobrze znana m.in. bywalcom Przystanku Woodstock. W Żorach Cinkusi wystąpi w sobotę. W niedzielę wystapi niemiecko-węgierski zespół Polkaholix oraz gwiazda polskiej muzyki rozywkowej- Golec uOrkiestra. Zabawę, poza zespołami muzycznymi, na pewno zapewnią kabarety: Łowcy. B, Ani Mru Mru.

Dla tych, którzy przybyć na festiwal nie mogą odbędzie się transmisja SARI on-line za pośrednictwem radia internetowego na stronie http://www.sari.zory.pl. Znajduje sie tam również szczegółowy program imprezy.

Ceny biletów: koncert na rynku- wstęp wolny,
piątek godz 19,koncert szantowy- 15 zł, niedziela-bilety na kabaretowe show - 30 i 45 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.