Facebook Google+ Twitter

"Muzyka u fotografów" - wystawa i koncert w Starej Galerii ZPAF

Wczoraj w Starej Galerii ZPAF w Warszawie odbył się koncert Tria Galant, z cyklu "Muzyka u fotografów". Uzupełnieniem do utworów m.in. Mozarta, Chopina i Piazzoli była wystawa fotografii Janusza Leśniaka "Człowiek jest snem cienia".

Delikatne brzmienie fortepianu, podkreślająca charakter utworu wiolonczela, dramatyczny i przeszywający dźwięk skrzypiec oraz zdjęcia pełne światła, cienia i koloru. Wczorajszy wieczór w Starej Galerii ZPAF był atrakcją nie tylko dla miłośników fotografii, ale także muzyki klasycznej. Trzy utalentowane artystki z Tria Galant postarały się stworzyć niezwykłą muzyczną oprawę, do trwającej właśnie w galerii wystawy prac Janusza Leśniaka. Publiczność mogła usłyszeć m.in. utwory Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Astora Piazzoli i Krzesimira Dębskiego oraz obejrzeć zdjęcia, pokazujące metaforę współczesnej rzeczywistości.

Zaproszone przez galerię Trio Galant zostało założone w 2002 r. z inicjatywy pianistki Justyny Galant. W skład zespołu wchodzą też Agnieszka Marucha - laureatka wielu konkursów skrzypcowych, wykładowca na kursach mistrzowskich Bosa Antica we Włoszech i Anna Niewiarowska - wiolonczelistka, członkini Orkiestry Symfoników Warszawskich Nova i Nowej Orkiestry Kameralnej. Artystki mają w swym repertuarze utwory z muzyki klasycznej, jazzowej i współczesnej. Są zapraszane na koncerty w kraju i za granicą. Występowały m.in. w Niemczech, Włoszech, Szwajcarii i Francji.

Koncert odbył się w ramach akcji "200 koncertów na 200- lecie urodzin Fryderyka Chopina i był dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa Janusza Leśniaka, to cykl 25 cieni - autoportretów, pochodzących z ostatnich 20 lat. Od 1985 roku twórczość artysty koncentruje się głównie wokół tematyki cienia. Fotografie są formą autoportretu, a także symbolicznym ukazaniem tajemniczej i mrocznej psychiki człowieka. Na wystawie przedstawione zostały wnętrza, krajobrazy i natura naznaczone cieniem autora. Zaprezentowano również cykl "Mendali" realizowany od 2008 roku. (więcej informacji na stronie ZPAF http://www.zpaf.pl/pl/content/gal/show_w.php?articleID=2066)

Wystawa była prezentowana w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie oraz
w Galerii Sztuki Najnowszej w Gorzowie Wielkopolskim. W Starej Galerii ZPAF można ją oglądać do 21 października.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo interesująco pokazana przez artystę, sylwetka człowieka w kolorowych światłocieniach. A z muzyką, to dwie w jednym przyjemności :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.