Facebook Google+ Twitter

Muzyka w dawnym Sieradzu - już od piątku

Co roku, w październiku, w Sieradzu odbywa się festiwal "Muzyka w dawnym Sieradzu". Jest to jedno z większych wydarzeń muzycznych w tym mieście.

Plakat / Fot. MDKFestiwal trwa trzy dni i rozpoczyna się w piątek, 5 października o godz. 19. Wystąpi wówczas międzynarodowy zespół " Suita jedwabnego szlaku" pod kierownictwem Marii Pomianowskiej. W sobotę, o godz. 19, wystąpi gość z Ukrainy czyli Georgij Agratina . Zagra nam na fletni Pana oraz cymbałach. Ponadto koncert muzyki organowej zaprezentuje nam Robert Grudzień.

7 października, w niedzielę, o godz. 18, nastąpi zakończenie trzydniowego Festiwalu. Uświetni je gość z USA - Dominic Frasca. Zagra dla nas na dziesięciostrunowej gitarze.

wejście do kościoła w który bedzie się odbywał festiwal / Fot. Zbigniew NastarowiczKierownictwo muzyczne festiwalu objął Romuald Erenc. Organizatorem jest Miejski dom Kultury w Sieradzu a sponsorami: Urząd Miasta Sieradz oraz wyższa szkoła Humanistyczno- Ekonomiczna w Sieradzu. Patronat medialny obięła TVP3 Łódź oraz Nasze Radio Sieradz.

Podczas Festiwalu zbieramy pieniądze na renowację bezcennego zbytku kultury polskiej - podominikańskiego klasztoru Sióstr Urszulanek. Przyciąga on zawsze mnóstwo koneserów dobrej muzyki. Zjeżdżają się tutaj ludzie nie tylko z okolic, lecz z całej Polski. Festiwal odbędzie się w Klasztorze Sióstr Urszulanek ul. Dominikańska 16, Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dzięki za plusa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.