Facebook Google+ Twitter

Muzyka w relacjach społecznych w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-16 13:58

Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zaprasza na spotkanie zatytułowane „Muzyka w relacjach społecznych”, które odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 17 w Pałacu Staszica przy ulicy Nowy Świat 72 (sala 242).

Muzyka jest wszędzie – na ulicy, w restauracji, w sklepie czy u fryzjera. Jej wszechobecność w codziennym życiu sprawia, że często nie zdajemy sobie sprawy, jaki wpływ muzyka może mieć na nasze zachowanie czy samopoczucie. Warto więc zadać sobie pytania: na ile muzyka może być aktywnym elementem życia społecznego? Na czym polega „moc” muzyki i w jakich sytuacjach się manifestuje? W jakim stopniu rozwój nowych mediów (w szczególności internetu) wpływa na zmiany w obrębie relacji społecznych i praktyk związanych z muzyką?

Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zaprasza na spotkanie zatytułowane „Muzyka w relacjach społecznych”, które odbędzie się:
20 kwietnia o godzinie 17, Pałac Staszica (Nowy Świat 72), sala 242

Wystąpią:
prof. Wojciech J. Burszta (IKiK SWPS)
dr Patryk Gałuszka (IE UŁ)
dr Tomasz Nowak (IM UW)

Kilka słów o naszych gościach:
Prof. Wojciech J. Burszta, antropolog i kulturoznawca, kierownik Katedry Antropologii Kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół takich zagadnień jak antropologia współczesności, historia i teoria kultury, badania nad kulturą narodową i problematyką etniczności czy studia nad kultura popularną. Autor licznych artykułów poświęconych tej tematyce w czasopismach krajowych i zagranicznych. Wybrane publikacje książkowe: Antropologia kultury. Tematy, teorie, interpretacje (1998), Świat jako więzienie kultury. Pomyślenia (2008), Od mowy magicznej do szumów popkultury (2009).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.