Facebook Google+ Twitter

Muzyka z najpopularniejszych filmów zabrzmi w Sali Kongresowej

14 października w Sali Kongresowej odbędzie się Koncert Muzyki Filmowej. Tematem przewodnim są utwory z filmów XX i XXI wieku. Przedstawienie jest organizowane z okazji 80. urodzin autora piosenek, Johna Williamsa.

 / Fot. Plakat14 października w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się Koncert Muzyki Filmowej. Podczas tego wydarzenia zabrzmią utwory z filmów współczesnych, XX i XXI wieku, takich jak: Gladiator, Titanic, Forrest Gump, Superman, Gwiezdne wojny oraz innych. Urozmaiceniem występu będzie wyświetlanie na ekranie fragmentów poszczególnych filmów podczas wykonywanej na żywo muzyki.

Koncert organizowany jest z okazji 80. urodzin Johna Williamsa, amerykańskiego kompozytora. Uważanego za "ojca muzyki filmowej". Skomponował muzykę
do około stu dzieł kinowych. Otrzymał również pięciokrotnie Oscara (za ścieżkę dźwiękową do filmów Lista Schindlera, Szczęki, E.T., Gwiezdne wojny cz. IV oraz adaptację musicalu Skrzypek na dachu). Jego utwory doskonale odnajdują się we współczesnej kulturze.

Przez większą część koncertu wybrzmiewać będzie muzyka Williamsa
z Gwiezdnych wojen. Ten film i melodia do niego skomponowana
to klasyka. Sam kompozytor uważa, iż gdyby nie sukces filmu, nikt nie pamiętałby dziś o jego muzyce.

Dodatkowo usłyszymy piosenki jego uczniów, takich jak: Hans Zimmer, Alan Silvestri i James Horner. Na zakończenie, orkiestra zagra mieszankę najpopularniejszych tematów Johna Williamsa.

Głównym wykonawcą koncertu jest Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus. Swoje wokalne umiejętności zaprezentuje Anna Lasota.

Bilety można zakupić osobiście lub przez internet.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.