Facebook Google+ Twitter

M.Wasserman: "Na pewne pytania w sprawie mojego ojca odpowiedzi już nie uzyskamy

Według Małgorzaty Wasserman znaczące różnice między rosyjskimi oraz polskimi badaniami sekcji zwłok jej ojca stawiają w trudnej sytuacji polską prokuraturę, która teraz w wielu częściach śledztwa ma związane ręce.

 / Fot. W24Ustalenia rosyjskich śledczych oraz polskich w sprawie sekcji zwłok Zbigniewa Wassermana drastycznie się różnią. Zgodne są tylko w 3 procentach. Dla przykładu rosyjskie dokumenty zawierają informacje o pośmiertnych zmianach w organizmie byłego posła PiS, czego nie potwierdziły polskie badania. Rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa mówi: "Rozbieżności są tego rodzaju, że np. w rosyjskiej ekspertyzie nie opisano określonych okoliczności zarówno w oględzinach zewnętrznych zwłok, jak i oględzinach wewnętrznych. Opisano też zmiany w organizmie śp. Z. Wassermanna, których nie potwierdziły oględziny wykonane przez polskich biegłych po ekshumacji". Pułkownik Rzepa jednak nie podważa ostatecznych konkluzji rosyjskiej prokuratury.

Córka tragicznie zmarłego polityka powiedziała w TVN24, że opinia płk. Rzepy jest zbyt łagodna dla Rosjan i że można znaleźć dużo więcej nieprawidłowości.

Bogdan Rymanowski, powołując się na ustalenia Nowego Ekranu (według jednego z blogerów na ciele Wassermana znaleziono ślady potencjalnego wybuchu), zapytał czy polscy biegli odnieśli do tej sprawy; córka Wassermana odpowiedziała przecząco.

Dziennikarz TVN24 wyraził również zdziwienie faktem, iż sekcja zwłok nie odbyła się w rodzinnym mieście Wassermana, w Krakowie. Według Wasserman, ktoś w ostatnim momencie podjął taką decyzję: "Na 21 była zaplanowana sekcja w Krakowie, a o 16 dostałam telefon, w którym poinformowano mnie, że nie odbędą się żadne badania w Krakowie i powiedziano mi, że ciało musi zostać zabrane ze szpitala w Krakowie" - powiedział gość Rymanowskiego. Na pytanie dziennikarza czy według niej, ktoś w ostatniej chwili podjął taką decyzję, odpowiedziała, że tak to rozumie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jakub Wolski
  • Jakub Wolski
  • 23.12.2011 16:42

Na ciele Zbigniewa Wassermana znaleziono potencjalne znamiona wybuchu - więc dlaczego się tego nie wyjaśnia!!!???

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 23.12.2011 14:37

te pewne pytania przecież nie są istotne zginął tragicznie i nic mu zycia nie przywróci a te klocki z ekshumacja szarganie zwłok i burzenie wiecznego spokoju ze też rodzina na to sie zgodziła!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.