Facebook Google+ Twitter

My i media. Jak młodzi korzystają z internetu

Pokolenie, które obecnie dorasta było wychowywane w świecie wszechobecnego internetu. Jak wpłynęło to na kształtowanie się ich życia i sposobu postrzegania świata?

 / Fot. Dawid KuroczkoO tym, że nasze życie, zrośnięte z nowymi mediami, reprezentowanymi przez serwisy internetowe czy telefony komórkowe, wygląda inaczej niż egzystencja np. naszych rodziców kilkadziesiąt lat temu, nie trzeba nikogo przekonywać. Dziś media nie są tajemniczym tworem, dostępnym przeciętnemu śmiertelnikowi wyłącznie za pośrednictwem szklanego ekranu czy papierowej strony gazety. Dzisiejsze media tworzymy wszyscy, publikując na blogach, ustawiając statusy na Facebooku czy Twitterze, słuchając muzyki przypisanej do naszego konta na Last.fm czy... wysyłając MMS-y.

Obecnie mamy do czynienia z dorastaniem pierwszego pokolenia, wychowanego już w dobie wszechobecnego internetu. Jak fakt życia "online" wpływa na relacje tych ludzi z otaczającym światem? Na ile sieć zmieniła kulturę, w której żyjemy?

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej opublikowała raport zatytułowany "Młodzi i media. Nowe media a uczestnictwo w kulturze". Ten obszerny, liczący przeszło 100 stron dokument ukazuje wpływ nowych mediów na życie młodych ludzi. Opracowanie zostało udostępnione na licencji Creative Commons.

Młodzi i media. Nowe media a uczestnictwo w kulturze

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Z załączonych zdjęć do materiału "Młodzi i media. Nowe media a uczestnictwo w kulturze" wieje takim smutkiem, że przykro patrzeć :(
Coraz mniej komunikujemy się bezpośrednio z sobą "na żywo". Jeszcze trochę a zaczniemy zatracać ludzkie cechy. A może już...?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.02.2010 15:13

Jeśli oddzielasz się od młodych to umierasz więc spróbuj być osobą młodą między innymi dzięki przyswajaniu wiedzy i korzystaniu z Internetu. Internet jest tylko i wyłącznie narzędziem społecznego przekazu wiadomości między osobami z niego korzystającymi; jak każde narzędzie może być wykorzystywany do niszczenia lub rozwijania osób żyjących a nawet rozmnażania życia. Internet jest już środkiem koniecznym do życia więc jeśli masz kłopoty z korzystaniem z niego to poszukaj bezpłatnych kursów a jeśli potrafisz z niego korzystać to poszukaj darmowego dostępu do niego; kto poszukuje znajduje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.02.2010 08:31

Jeszcze 10 lat temu internet był elitarnym medium i o jego dostępności lepiej nie wspominać . Kosztował dużo , na stałe łącze mało kto mógł sobie pozwolić .więc z sieci korzystaliśmy rzadko. Rachunki telefoniczne przyprawiały o palpitacje serca. Przez lata dla pokolenia rodziców komputer był luksusową zabawką a ,że rodzice zawsze chca by ich pociechy miały to czego oni nie mieli wiec były brane pozyczki z kas zapomogowych by dziecię , miast przesiadywać w kawiarence internetowej siedziało w domu . Komputery zmieniły świat, moja mama nie wie co to jest dokładnie internet ale doskonale wie co to jest Allegro i Skype przez który może rozmawiac o każdej porze dnia i nocy ze swoja koleżanką mieszkającą w USA a której nie widziała od czasów wojny. Moi synowie bez komputera nie wyobrażaja sobie żcia , wszystkie informacje których poszukują maja w zasiegu sieci :) a ja ? Ja otrzymuje na komunikator wiadomość z drugiego pokoju - " mamo , co dziś bedzie na kolacje?"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze że wspomniała pani, o starszym pokoleniu. Opowiadałem młodzieży dwa lata temu, w swojej bej szkole. Chciałem odwiedzić swoją (starą budę) zawiózł mnie taksówkarz, a kadra szkoły i młodzież zrobili takie powitanie, jakby przyjechał jakiś "Szycha". Pytań była masa, a jak powiedziałem że nie było komputerów, telefonów komórkowych i innych ułatwień to się zdziwili, a p. profesor poprosiła mnie o krótką historie dla młodzieży o życiu za komuny. Teraz młodzież nie wierzy w takie historie, jak życie bez komputerów, telewizorów, telefonów i przysmaków spożywczych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda , że ci wszyscy to tak naprawdę zdecydowana mniejszość lepiej sytuowanych .
Wszechobecny internet - dostępny dla mniejszości lepiej sytuowanej , nie okłamujmy się chociaż .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.