Facebook Google+ Twitter

My jako Ladies D.

Współautorzy: Marta Wróbel

Podczas gali Lady D. w Katowicach, w miniony poniedziałek, odebrałyśmy to prestiżowe wyróżnienie z rąk posła Marka Plury i senator Krystyny Bochenek, w obecności wielu dostojnych gości.

Gala Lady D. 2010 / Fot. Jacek AntonowiczKiedyś przypadkowo natrafiłyśmy na informację o tym wyróżnieniu. Wpadł nam wtedy do głowy pomysł, żeby zrobić relację z tego wydarzenia. Naszym marzeniem było poznać, zobaczyć te panie, które tak świetnie radzą sobie w życiu, a co więcej: myślą i robią coś dla innych! Nigdy, nawet przez chwilę nie pomyślałyśmy, że któraś z nas mogłaby być laureatką Lady D.

Telefon z informacją bardzo nas zaskoczył. Gdy zobaczyłam Martę ze szklącymi się oczami, to pomyślałam, że stało się coś złego. A jednak jej mina mówiła coś innego. Pierwsza myśl: przecież my nie zasługujemy na taką nagrodę, jest tyle innych pań, które robią więcej...

Wyjazd do Katowic okazał się wielkim wyzwaniem. Pociągiem można się tam dostać od nas tylko z przesiadkami, a autobusem to aż 8 godzin jazdy w jedną stronę. Ale to nic... Dla tych chwil warto było!

W nowoczesnym gmachu Biblioteki Śląskiej zaskoczyła nas duża ilość gości przybyłych na tę uroczystość oraz towarzyszący jej wernisaż wystawy "Patrzeć z nadzieją".

- Lady's D. to nie są miss piękności, a jednak w swoich dziedzinach są prawdziwymi gwiazdami, których światło ducha i talentu prowadzi przez życie wiele osób - powiedział Marek Plura otwierając galę. W napięciu czekałyśmy na moment, kiedy ogłoszono laureatki Lady D. 2010. I przyszła ta chwila...

- Chorują na dziecięce porażenie mózgowe, są absolwentkami socjologii, dziennikarkami obywatelskimi, które publikują na portalu Wiadomości24.pl teksty o osobach niepełnosprawnych, ich problemach i sukcesach, zachęcają innych do samodzielności, do nauki i rozwoju, piszą o sposobach na integracje, wydały mini poradnik, realizują z sukcesem wiele akcji pomocy - tak przewodnicząca Kapituły, Wicemarszałek Senatu, pani Krystyna Bochenek uzasadniła nasze wyróżnienie. Potem były dyplomy, kwiaty, upominki, gratulacje, oklaski i wspólne z innymi laureatkami zdjęcia.Gala Lady D. 2010 / Fot. Jacek Antonowicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Mozir
  • Mozir
  • 08.03.2011 21:28

"Chorują na dziecięce porażenie mózgowe" Ależ porażenie to nie choroba tylko defekt. Jest to stacjonarny stan, a choroba jest przecież czymś postępującym. To wprowadza ludzi w błąd. Takie małe wyjaśnienie.

Zastanawiam się co przyszło po tym tytule oprócz swego rodzaju prestiżu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.03.2010 21:18

Super...Gratuluje..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Droga Agnieszko,
To nie jest nagroda ani rzeczowa, ani pieniężna ! Jet to wyróżnienie, za działalność na rzecz słabszych, za to że w swoich materiałach poruszamy tematy o osobach wykluczonych społecznie. Poseł Marek Plura jest pomysłodawcą tego wyróżnienia, ale przyznaje je kapituła!

Nas cieszy że ktoś zauważył to co robimy, jeżeli dzięki informacją o wyróżnieniu ktoś dotarł do naszych materiałów i się tymi tematami zainteresował, to tym lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Droga Agnieszko, to nie jest żadna pieniężna ani też rzeczowa nagroda. To jest rodzaj wyróżnienia w postaci okolicznościowego dyplomu. Nagroda jest przyznana za poruszanie problemu osób wykluczonych i pokonywanie własnej niepełnosprawności. A pan poseł jest pomysłodawcą nagrody, wyboru laureatek dokonuje kapituła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ladies...szacunek :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jesteście Wielkie:-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naprawdę - serdeczne wyrazy uznania:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

TAK TRZYMAĆ. 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.