Facebook Google+ Twitter

Myli ci się tytuł filmu? Korzystaj z poniższej ściągi

Oto druga część słowniczka podobnych do siebie tytułów. Tym razem w nieco wygodniejszej - krótszej - formie. Plus - sonda. Zajrzyj, czytaj i naucz się rozróżniać tytuły filmów!

28 dni później
Thriller czy horror (co kto woli) o tym, czym może skończyć się bezmyślna walka o dobro zwierząt. Aktywiści uwalniają z laboratorium zarażone wirusem małpy. Wirus zaraża ludzi. Jedynym celem chorych jest zabijanie. 28 dni później ze śpiączki budzi się Jim. Zastaje opustoszałe miasto, hordy chorych i kilkoro ocalonych...
28 tygodni później
Kolejna część filmu. Akcja dzieje się 6 miesięcy po całej aferze. Do Wielkiej Brytanii powracają uchodźcy. Wszyscy myślą, że zagrożenie minęło. Oczywiście się mylą, oczywiście wirus przetrwał i oczywiście... jest jeszcze mocniejszy!

48 godzin z życia kobiety
Dokument o Agnieszce Rylik - najsłynniejszej polskiej bokserce. Iga Cembrzyńska była z nią przed walką, w jej trakcie i po niej. Razem: 48 godzin.
48 godzin
Policjant pomaga drobnemu złodziejowi wyjść z więzienia, by ten pomógł mu złapać groźnych przestępców. Muszą to zrobić w 48 godzin. Obsada: Eddie Murphy i Nick Nolte.

Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz (1978)
Reż. Stanisław Bareja. Dyrektor Krzakoski spędza noc z żoną partyjnego dygnitarza - Danusią. Kiedy ta zachodzi w ciążę, dopiero Krzakoski uświadamia sobie kim ona jest. Postanawia rozwieść się ze swoją żoną, ożenić z Danutą i przez to uratować posadę...
Złap mnie jeśli potrafisz (Catch me if you can) (2002)
reż. Steven Spielberg. Obsada: Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Jennifer Garner. Niezwykły pojedynek między młodym i zdolnym oszustem Frankiem W. Abagnalem (Di Caprio) a agentem FBI Carlem Hanratty'm (Hanks). Na faktach.

Czas zabijania
Murzyn (Samuel L. Jackson) sam wymierza sprawiedliwość na białych gwałcicielach swej córeczki. Młody prawnik (Matthew McConaughey) jest jego adwokatem. W obronie pomaga mu atrakcyjna kobieta - sama Sandra Bullock. Rzecz o rasizmie, tolerancji...
Czas zemsty
Naukowiec, niesłusznie oskarżony o handel narkotykami, trafia do więzienia. Ucieka, żeby chronić rodzinę, a przy okazji zemścić się na prawdziwych sprawcach. Ze Steavenem Seagalem - i wszystko jasne!

Francuski pocałunek
Zagrali tu Meg Ryan i Kevin Kline. Jest to komedia romantyczna (jak to z Meg!). Amerykanka wyrusza do... Francji (oczywiście!) w pogoni za swoim chłopakiem. W samolocie poznaje przemytnika (ale o tym akurat nie wie), który ją wrabia. To początek wielu przygód i wielkiej miłości - oczywiście!
Francuski numer
Tylko tytuł łączy ten film z opisanym wyżej. Ten jest polski, z np. Gruszką i Fryczem. Komedia o niezwykłej podróży piątki przypadkowych osób. A, przepraszam, jednak jest wspólny punkt - celem wyprawy jest Paryż!

Karol - człowiek, który został papieżem
Biografia Jana Pawła II do momentu wyboru na papieża. Z główną rolą Piotra Adamczyka.
Karol - papież, który pozostał człowiekiem
Dalszy ciąg, czyli pontyfikat polskiego papieża. Dalej gra Adamczyk.
Jan Paweł II
Biografia naszego papieża, cała w jednym filmie. Gra Jon Voight.

Poznaj mojego tatę (Meet my parents) (2000)
Grają: Robert De Niro, Ben Stiller, Nicole DeHuff, Blythe Danner. Reżyseruje: Jay Roach. Fabuła: Sceptyczny w stosunku do kandydatów na zięcia ojciec jako przeszkoda dla zakochanego Fockera...
Poznaj moich rodziców (Meet the Fockers, roboczy [wiele mówiący]: [i]Meet the parents 2) (2004).
Reżyser - ten sam, obsada - podobna (Robert De Niro, Ben Stiller, Dustin Hoffman, Blythe Danner, Barbra Streisand). Fabuła: Tym razem to Focker zaprasza do siebie narzeczoną Pam. Zderzenie szaleństwa Fockersów i "spokoju" Byrnesów, czyli wojny ciąg dalszy...

Jakieś sugestie? Pomysły? Proszę przysyłać na mój mail: rhea32@op.pl

Zobacz także: Myli ci się tytuł filmu? Zajrzyj

Źródło: www.stopklatka.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Super ściąga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Dobre!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.