Facebook Google+ Twitter

Myśl jest potęgą

Myśl jest jedyną niewidzialną i niewyczuwalną dotykiem siłą, której istnienie dostrzegamy. Wszystko wokół nas działa zgodnie z prawem przyczyny i skutku. Konkretne myśli wywołują konkretne skutki.

Słonecznik zawsze swą ,,główkę" kieduje w stronę Słońca - do dobrej energii. / Fot. Sylwia LegutkoDobre, mądre myśli to pozytywna energia do życia. Życie jest wielkim darem, powinniśmy w nim wyrazić siebie, starać się wykorzystywać swoje talenty i możliwości. Myśli mają bardzo duży wpływ na nasz los. Prawo wiary jest prawem życia. To wiara ludzka sprawia, że człowiek jest bogaty lub biedny, odnosi sukces lub ponosi klęskę, jest zdrowy lub chory. Nie da się żyć szczęśliwie bez dostatku. Bieda nie jest żadną cnotą. W istocie jest to chorobliwy stan umysłu, który powinno się wymazać definitywnie.

Każdy żyje po to, aby znaleźć swoje prawdziwe miejsce w życiu i służyć światu swoimi talentami. Bogactwo tkwi w umyśle człowieka. Czasem ludzie obdarzeni wielkim talentem żyją w nędzy i wyobcowaniu inni zaś o dużo skromniejszych uzdolnieniach i mniej wykształceni odnoszą sukcesy przechodzące najśmielsze marzenia. Chorobą jest brak swobody, harmonii i równowagi.Dobra mądra myśl jest postępem w rozwoju cywilizacji. / Fot. Sylwia Legutko Jeśli się rozejrzeć wokół w różnych dziedzinach działają i pracują ludzie osiągający swoje cele, bogacący się, a tuż obok inni robią to samo lecz pozostają w niedostatku, są źle ubrani i marnie odżywieni.

W razie fizycznego niedomagania udajemy się do lekarza robimy badania i natychmiast stosujemy odpowiednie leczenie. W przypadku nawet największej biedy, jeśli zastosujemy regularne myślenie o dostatku, postępie i rozwoju - rozpoczyna się proces leczenia. Wszystko co sobie pomyślimy uzewnętrznia się w naszym życiu, chyba że zneutralizujemy to myślą przeciwną.

Myśli niczym skrzydła wiatraka nieustannie powracają. / Fot. Sylwia LegutkoNasza podświadomość działa według treści naszych myśli. Złe myśli wracają niczym bumerang do swoich właścicieli. Mądre myśli pociągną za sobą mądre decyzje i działania. Myśl posiada twórczą siłę, to dlatego Hiob mówił ,,Czego lękałem się najbardziej, spotkało mnie”. Gdy myślisz o biedzie, bieda do ciebie przyjdzie, nawet jeśli teraz jesteś bardzo bogaty. Jeśli wyrobisz w sobie nawyk myślenia o bogactwie zarówno duchowym, umysłowym jak i materialnym zgodnie z prawem przyczyny i skutku musisz się stać bogaty. Gdy myślisz ,,jestem teraz zamożny” i pozostajesz wierny tej idei podświadomość odpowiada ci dostarczając wszelkiego bogactwa zgodnie z treścią twoich myśli.

Wszystkie wytwory człowieka, wzniesione przez niego budowle, miasta, wymyślone urządzenia podobnie jak i wszystkie formy i procesy występujące w naturze mają swój początek w myśli. Myślisz o tym, żeby wstać z krzesła - wstajesz. Naukowcy rozmyślali jak dostarczyć ludziom do domów dźwięki i obrazy i tak powstała telewizja. Zmieniono impulsy elektroniczne w obraz, głos, muzykę.Podziwiane przez nas piękno architektury też jest wytworem myśli. / Fot. Sylwia Legutko

Podobnie jak ziarno w ziemi swoją subiektywną mądrością przyciąga wszystko co jest mu niezbędne by wyrosło na roślinkę, tak człowiek swoją mądrością może świadomie przyciągnąć wszystko co mu potrzebne do zrealizowania swoich idei i celów w tym również dostatku. Nie da się stworzyć nic realnego bez wymyślenia tego, światem bowiem rządzi myśl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sandra
  • Sandra
  • 27.12.2010 22:43

Bardzo mądry artykuł 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.