Facebook Google+ Twitter

Myślenice na trzecim miejscu w Polsce! W jakim rankingu?

Inwestowanie w infrastrukturę techniczną zapewniło Myślenicom trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu. W kategorii miast powiatowych, to jedyne miasto Małopolski w pierwszej dziesiątce.

Nowa Biblioteka Miejska / Fot. K. Uchacz"To bardzo duży awans dla naszego miasta. To również najwyższa lokata wśród innych miast z całego województwa" - komentuje burmistrz miasta i gminy Myślenice Maciej Ostrowski. "Z pewnością dużą rolę odegrał tutaj projekt kanalizacyjno-ściekowy Czysta Woda dla Krakowa, który w dalszym ciągu jest realizowany i którego wartość to 217 150 854 zł brutto (ponad połowa tej kwoty to dofinansowanie z funduszy UE). Ciągle dążymy do tego, by jakość życia mieszkańców się poprawiała, a inwestycje w infrastrukturę techniczną to właśnie jedna składowa całego procesu" - dodaje.

Wśród inwestycji należy jeszcze wymienić rewitalizację dzielnicy wypoczynkowej Zarabie. Na przestrzeni kilku lat powstało tam Centrum Sportu i Rekreacji, w którym odbywają się imprezy i zawody nie tylko o zasięgu ogólnopolskim, ale także międzynarodowym. W jego obrębie znajdują się hala widowiskowo-sportowa, salka sportów walki, centrum fitness, boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz strzelnica sportowa. Ponadto skate park i korty tenisowe. Kolejną myślenicką inwestycją było utworzenie parku przemysłowo-technologicznego w Myślenicach. Wybudowano tam m.in. drogę dojazdową oraz sieć wodociągową.

Tematem rankingu opracowanego przez prof. Pawła Swaniewicza z Uniwersytetu Warszawskiego było wyłonienie samorządów, które wykazały się największym zaangażowaniem inwestycyjnym w infrastrukturę techniczną w 2011 r. Liderzy zostali wyłonieni w odpowiednich kategoriach (województwa, miasta wojewódzkie, powiaty, miasta powiatowe, gminy). Tegoroczna pozycja Myślenic to duży sukces, tym bardziej że w ubiegłych latach pozycje były znacznie niższe - w 2009 r. 33. miejsce, a w 2010 r. 76. Według rankingu wartość inwestycji na jednego mieszkańca w latach 2009-2011 to 1144,16 zł. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas X Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Warszawie. Symboliczną statuetkę Kazimierza Wielkiego odebrał Mieczysław Kęsek, dyrektor Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.