Facebook Google+ Twitter

Myślenice wzorowo wykorzystują fundusze z UE

Miasto po raz kolejny zostało docenione w kategorii dysponowania funduszami pozyskanymi z Unii Europejskiej.

Wg tygodnika Pismo Samorządów Terytorialnych „Wspólnota” Myślenice znalazły się na czwartym miejscu wśród miast powiatowych z całej Polski i bez wątpienia przodują w całej Małopolsce.

Jak podaje źródło* wartość unijnych projektów realizowanych w Myślenicach do kwietnia 2011 roku wyniosła 7 089,25 zł. W ubiegłym roku unijne środki gmina przeznaczyła m.in. na inwestycje związane z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy oraz rewitalizację dzielnicy turystycznej Zarabie. Dzięki dodatkowym funduszom powstało m.in. Centrum Sportu i Rekreacji, nowoczesna strzelnica sportowa, a zrewitalizowany park miejski jest znacznie bardziej przyjazny mieszkańcom i bezpieczny. We wcześniejszych latach rozbudowano strefę przemysłową, wybudowano nowoczesne place zabaw w miejscowościach wiejskich, oraz salę gimnastyczną.

„Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji największego projektu w historii naszej gminy. Czysta woda dla Krakowa czyli uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Myślenice” to przedsięwzięcie, dzięki któremu z unijnej kasy na konto gminy Myślenice wpłynie łącznie 112 mln zł" – komentuje burmistrz miasta i Gminy Myślenice - Maciej Ostrowski. Prace nad projektem rozpoczęły się w 2007 roku, a zakończą w 2013. W efekcie powstanie 326,6 km sieci wodociągowej, a wiec tyle, co w linii prostej z Myślenic do Wiednia.

„Bardzo cieszy nas fakt, że Myślenice znalazły się tak wysoko. Nie spoczywamy jednak na laurach i cały czas staramy się czerpać ze wszystkich możliwości jakie oferuje nam UE, by w przyszłości móc powiedzieć, że w pełni wykorzystaliśmy naszą szansę, która prawdopodobnie już się nie powtórzy. Wspólnie z urzędnikami stanowiącymi zespół profesjonalistów intensywnie dokładamy wszelkich starań, by jakość życia mieszkańców zarówno naszego miasta jak i całej gminy stale rosła" - dodaje Maciej Ostrowski.

*Źródło: Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota – tygodnik, 10.12.2011 r

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.