Facebook Google+ Twitter

Myślenicka zimowa paraolimpiada już 9 lutego!

Paraolimpijczycy z całego województwa zmierzą się już 9 lutego w zimowych konkurencjach, na jednym ze stoków Stacji Narciarskiej Myślenice. Najlepsi zyskają atrakcyjne nagrody, okazałe trofea i przede wszystkim uznanie.

Już od godz. 10 na stoku nr 3 zawodnicy będą zmagać się wielu ciekawych konkurencjach. Będą to m.in. zjazd na sankach na czas, zjazd na jabłuszku slalomem, wyścigi zaprzęgów, rzuty do celu śnieżkami, czy zimowe przeciąganie liny. "Przede wszystkim chcielibyśmy aktywizować osoby niepełnosprawne, pobudzić w nich sportowego ducha i dostarczyć niezapomnianych przeżyć" - komentuje Piotr Magiera, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego z Myślenic - organizator paraolimpiady.

Uczestnikami zawodów będzie młodzież niepełnosprawna z całego województwa. Łącznie we wszystkich konkurencjach weźmie udział ok. 120 osób - będą to uczniowie klas integracyjnych, Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Powiatu Myślenickiego. Po sportowej rywalizacji na wszystkich dzielnych zawodników czeka posiłek regeneracyjny w karczmie na stoku.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.