Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13630 miejsce

Myślenicki Festiwal Lata 2016

Tym razem na Myślenickim Festiwalu Lata, który odbędzie się w pierwszy weekend lipca gościmy Letnią Scenę Eski. Jako główne gwiazdy wystąpią Margaret i Bracia. Nie zabraknie również myślenickich brzmień, wydarzeń sportowych i kulturalnych.

 / Fot. k.p.NA GŁÓWNEJ SCENIE – PLAŻA TRAWIASTA
2 lipca - Zaczynamy w sobotnie popołudnie atrakcjami dla najmłodszych. Będą zabawy i popisy karaoke. Następnie sceną zawładnie taniec. Wystąpią reprezentanci JDC Agency trenujący pod okiem Andrzeja Starowicza znanego tancerza, instruktora, choreografa i producenta oraz cheerleaderki z Akademii Tańca Fitness Lady Fitness. Jej uczestniczki biorą udział w pokazach oraz konkurach. Swoje popisy wykonają także srebrne i brązowe medalistki Mistrzostw Polski oraz uczestniczki eliminacji do Mistrzostw Europy.
Muzyczną część sobotniej imprezy rozpoczniemy koncertem zespołu Perła Band, który wykona covery znanych przebojów w ciekawych aranżacjach. Przed głównym koncertem na scenę Myślenickiego Festiwalu Lata wkroczy „Letnia scena Eski”, pojawią się znani z radia prezenterzy, a zaraz po nich o 21:00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru Margaret. Tradycyjnie ten dzień zakończymy dyskoteką, która potrwa do godz. 1:00 w nocy.

3 lipca - Niedziela również rozpocznie się zabawami dla dzieci i interaktywnym przedstawieniem pt. „Witajcie w naszej bajce”. W tym dniu na scenie wystąpią myśleniccy reprezentanci różnorodnych stylów muzycznych. Anafora – zespół działający przy Gimnazjum przy 1 w ramach Myślenickiej Akademii Talentów. Zespół wykona covery popowo-soulowych utworów. Dixi Band w nowym rozszerzonym składzie zabierze nas w podróż w czasie do początków XX wieku w rejony Nowego Yorku i Chicago. Natomiast w rockowe brzmienia głównej gwiazdy wieczoru czyli zespołu Bracia - wprowadzi nas zespół ECHO - który aktywnie działa na lokalnej scenie rockowej od października 2013r. Nie zabraknie również tańca – tym razem wszystkich porwie ZUMBA. Tradycyjnie imprezę zakończymy plenerową dyskoteką.

NA SPORTOWO
Tradycyjnie poza wydarzeniami na głównej scenie na plaży trawiastej na terenie miasta odbędzie się wiele imprez towarzyszących. Amatorzy sportu będą mogli wziąć udział w Turnieju Tenisowym oraz turnieju badmintona na kortach na Zarabiu. Po raz drugi na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 na Zarabiu w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata odbędzie się otwarty turniej siatkówki. Na strzelnicy – turniej strzelecki, a na rzece Rabie zawody Muchowe.KULTURALNIE

Już w czwartkowy wieczór w Bibliotece Miejskiej przy ul. Mickiewicza odbędzie się wystawa „Myślenice w rysunkach” z lat 1994-1998 autorstwa Ewy Filek. W piątek poprzedzający wydarzenia na głównej scenie - Muzeum regionalne Dom Grecki zaprosi nas na wystawę fotografii Andrzeja Szymury – „Ścieżkami wspomnień” na której zobaczymy zdjęcia z lat 1939 – 45. Będzie również okazja spotkać samego autora. Odbędzie się również wernisaż wystawy malarstwa Joanny Fikas – „Ukryte dźwięki” oraz koncert kwintetu – „Z harfą w tle”
Na scenie w parku Jordana wystąpią zespoły niemal z dwóch różnych biegunów świata muzyki. Jako pierwszy delikatnymi i pełnymi ciepła piosenkami w wędrówkę po najpiękniejszych miejscach gór zabierze nas zespół „Zielony szlak”. Następnie z formacją Vorbire Maestra przeniesiemy się w inne zakątki świata dzięki elementom folkloru bałkańskiego zabarwionych muzyką klezmerską, rumuńską, cygańską, karpacką, macedońską czy bułgarską.
Piątkowy wieczór zakończymy na plaży trawiastej „Letnim Kinem Plenerowym”. Tym razem pod hasłem „Polska komedia wczoraj i dziś” zobaczymy kultową produkcję „Poszukiwany, poszukiwana” oraz film z 2014 roku – „Wkręceni”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.