Facebook Google+ Twitter

Myslenicki Festiwal Lata już blisko

Myślenicki Festiwal Lata zbliża się wielkimi krokami. 8 i 9 sierpnia na myślenickim Zarabiu na plaży trawiastej zagrają Agnieszka Chylińska i zespól Pectus. Będą atrakcje dla dzieci, myślenickie brzmienia i fascynujące pokazy taneczne.

 / Fot. ProgroupPonadto szereg imprez towarzyszących zarówno sportowych jak i kulturalnych.
W sobotę zaczynamy od 15:00 zabawami i karaoke dla najmłodszych. Następnie zaprezentują się myślenickie kapele rockowe Gryps i Krzem, a po nich Dixi Band czyli grupa dixielandowa z Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Jako support gwiazdy wieczoru - wystąpi zespół TOK, a po koncercie Agnieszki Chylińskiej tradycyjnie dyskoteka plenerowa do godz. 1:00.
Pierwsze godziny niedzielnych wydarzeń to również coś dla małych widzów. Tym razem zapraszamy na Smerfne show, które poprowadzą Zgrywus i Smerfetka, a także spektakl interaktywny "Z wizytą w smerfowym lesie". Nie zabraknie zabaw i konkursów z nagrodami. Po smerfowaniu przyjdzie czas na pokazy taneczne. Zaprezentują się podopieczne Anny Simsak czyli cheerleaderki z Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Do tańca porwą także tancerze JDC Agency, a wśród nich laureaci znanych wszystkim talent show takich jak: Got To Dance - Tylko Taniec, Mali Giganci czy Mam Talent. Zanim na scenie pojawi się Pectus - publiczność rozgrzeje formacja Tajna Lista. Myślenicki Festiwal Lata 2015 kończymy dyskoteką, która tym razem trwa do północy.
Dla tych, którzy zechcą zażyć więcej ruchu sportowe emocje przygotowali organizatorzy turniejów: strzeleckiego, piłki siatkowej, badmintona i tenisowego.

Kulturalnie
Od kilku lat w piątek poprzedzający wydarzenia na plaży trawiastej odbywają się Kulturalne Dni Myślenic. Wydarzenia tego dnia przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy organizują Muzeum Regionalne Dom Grecki, Biblioteka Miejska, Myślenickie Towarzystwo Kultury, , Galeria 30 kilometr i Grupa MG Foto. W programie: Spotkanie z podróżnikiem Gabrielem Turskim w Bibliotece Miejskiej, koncert "Na skrzydłach pieśni" (R. Strauss, K. Szymanowski, C. Debussy, S. Rachmaninow i inni. Konrad Cygal ¬- tenor, Tomasz Kamieniak - fortepian) w Muzeum regionalnym Dom Grecki, a w ogrodach wystawa Anny Wolskiej "Papierowe przestrzenie". Następnie wydarzenia przeniosą się do parku Jordana, gdzie o godz. 19:00 - kolejny koncert - zagra zespół "Mechagodzilla" (Jacek Miśko - gitara, vocal - Maciej Leśniak - gitara basowa, Krzysztof Michalec - perkusja). O 20:00 przyjdzie czas na gwiazdę wieczoru Wolną Grupę Bukowina. Piątkowe spotkanie zakończymy plenerowym slajdowiskiem przygotowanym przez grupę MG Foto.
Organizatorem Myślenickiego Festiwalu lata jest Urząd Miasta i Gminy Myślenice
Szczegółowy program oraz plan imprez towarzyszących na www.myslenice.pl.

O Myślenickim Festiwalu Lata

Impreza co roku odbywa się na plaży trawiastej w dzielnicy wypoczynkowej Zarabie w Myślenicach. Koncertom głównych gwiazd towarzysza występy lokalnych grup artystycznych oraz szereg imprez sportowych i kulturalnych. Na scenie Myślenickiego Festiwalu Lata (dawniej Dni Myślenic) gościłyjuż takie gwiazdy jak: Kayah, Happy Sad, Maciej Maleńczuk, Perfect, Dżem, Bajm, Lemon, Andrzej Piaseczny i wielu innych.
Co rok bawi się z nami ok. 20 000 turystów jak i mieszkańców.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.