Facebook Google+ Twitter

Myślenicki Mordownik. Zawody na orientacje już 14 września

Ledwo opadł kurz po jednej z największych ogólnopolskich imprez rowerowych, a już trwają przygotowania do kolejnego dużego wydarzenia sportowego. W zawodach na orientację - 15 września, każdy będzie mógł sprawdzić swoją wytrzymałość.

Zawodowcy mogą wybierać pomiędzy trasą pieszą na 50 km lub rowerową - 100 km. Na pokonanie każdej z nich uczestnicy mają 14 godzin. Dla tych, którzy zechcą wziąć udział, na krótszym dystansie, organizatorzy przygotowali trasę turystyczną. Jej długość to 15 km z planowanym czasem na ukończenie - 5 godzin. Przed startem każdy zawodnik otrzyma kompas oraz mapę z zaznaczonymi kilkunastoma punktami kontrolnymi, w których należy potwierdzić swoją obecność. Aby bieg lub przejazd został zaliczony wymagane jest odwiedzenie przynajmniej połowy tych punktów w dowolnej kolejności. Natomiast drugim kryterium jest czas. Podczas zmagań niezbędne będą: długopis i latarka, a na dłuższych trasach apteczka wyposażona w środki opatrunkowe, przeciwbólowe, bandaż elastyczny oraz folię termoizolacyją NRC.

„Dzięki udziale w Mordowniku wiele osób może sprawdzić swoją orientację w terenie, poznać granice własnych możliwości zarówno fizycznych jak i psychicznych, oraz spotkać gro ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wcześniejsze edycje tego typu zawodów przyciągały setki uczestników. Liczymy, że w Myślenicach będzie podobnie. Zapewniamy niezapomniane przeżycia, ciekawy i zaskakujący teren, ciepły posiłek, punkt żywieniowy na trasie oraz atrakcyjne nagrody” - mówi Tomasz Skiba, organizator zawodów. Zawodnicy mogą przybywać już w piątek (14 września) i przenocować w Gimnazjum nr 3 na Zarabiu w Myślenicach (w tym celu należy zabrać śpiwór i karimatę).

Szczegóły znajdują się na stronie www.myslenice.pl oraz na www.mordownik.pl, gdzie można wypełnić formularz rejestracyjny.

PROGRAM ZAWODÓW
Piątek - 14 września 2012 r.
18:00 - 22:00 - przyjmowanie uczestników

Sobota - 15 września 2012 r.
5:00 - 6:00 - przyjmowanie uczestników
6:30 - odprawa techniczna trasy TP
50 km
7:00 - START trasy 50km
7:30 - odprawa techniczna trasy TR 100 km
8:00 - START trasy 100km
13:00 -22:00 przyjmowanie uczestników po przebyciu trasy i posiłek
16:00 wręczenie pucharów zwycięzcom
15:00 - 23:00 - ciepły posiłek regeneracyjny dla uczestników

Niedziela 16 września 2012 r.
8:00 - ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i upominków
9:00 - zakończenie Imprezy i opuszczenie bazy


Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.