Facebook Google+ Twitter

Myślenie ma przyszłość, czyli kto płaci?

Od mniej więcej miesiąca czynna jest w Busku Zdroju, na osiedlu Sikorskiego, nowa przychodnia lekarska. A właściwie nie tyle nowa, co przeniesiona z piętra sąsiedniego pawilonu, do zaadoptowanego lokalu na parterze.

Nakładem wielkiej pracy zlikwidowano rampę dla samochodów przekształcając ją w wygodny podjazd dla inwalidzkich wózków.

Wykonano bardzo ładny mebel - biurko recepcji. Pomalowano ściany, wykonano sanitariaty itd.

Niestety, po bliższej penetracji nowej przychodni rzucają się w oczy dosyć dziwne i mało sensowne rzeczy. I tak - gabinet ginekologa i asystującej położnej umieszczono we wspólnym pomieszczeniu, z którego położna musi wychodzić na korytarz kiedy jej obecność w czasie rozmowy z lekarzem nie jest konieczna lub kiedy pacjentka sobie tego życzy.

Pomieszczenie do przechowywania odpadów medycznych nie ma wentylacji. Jest za to solidny wentylator sufitowy w pokoju pielęgniarek środowiskowych. Pokój socjalny umieszczono w klitce bez światła dziennego, natomiast szatnię i owszem - w pomieszczeniu z oknami.

W gabinecie lekarza internisty rzuca się w oczy obok niezbędnej umywalki - kuchenny zlewozmywak. Po co? Nad umywalką dwugałkowe krany, podczas kiedy powinny być i obowiązują już od dawna tzw."łokciowe".

W wc nie ma poręczy obok muszli, gdzie inwalida musi usiąść, jest natomiast poręcz przy umywalce z której można skorzystać siedząc na wózku inwalidzkim.

Prawdopodobnie personel mógłby wskazać jeszcze kilka bzdur, ale nieszczęście w naszym kraju często polega na tym iż nie wie prawica, co robi lewica. (nie dotyczy rządu).

O ile mi wiadomo, wyposażenie tego typu obiektów musi być zgodne z normami europejskimi, ale zatwierdzane również przez specjalistów Sanepidu.

Nie mam żadnych podstaw sądzić, iż projekt i zatwierdzenie wykonali ludzie niefachowi. Na pewno nie. Ale fachowcom od teorii nie spadłaby korona z głów, gdyby decydując o kosztownych pracach wysłuchali zdania personelu.

Teraz najprawdopodobniej będą konieczne doróbki i przeróbki czyli kolejne koszta. Za błędy się płaci. Ale czy ludzie decydujący o tego typu spawach naprawdę musza je popełniać i czy zawsze na koszt społeczeństwa?

Sprawa została poruszona na forum http://www.forum.busko.net.pl/viewtopic.php?p=58267#58267 .

 

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.