Facebook Google+ Twitter

Myślenie Niekontrolowane 2012. Przeczytaj tekst Mateusza Królika

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-08-07 12:06

"Wielka internetowa woda" to uważna obserwacja społecznych przemian, refleksja na temat współczesności. Autor otwiera nam oczy na wiele zjawisk, których na co dzień nie dostrzegamy.

'Wielka Internetowa Woda'

Na podwórku cisza, place zabaw zieją pustką, boiska już dawno zarosły trawą. Zoo upadło, wesołe miasteczka stały się przygnębiające. Na ulicach, w parkach próżno szukać spacerujących ludzi, rower to nie znany młodzieży wynalazek. Nikt już nie spędza wolnego czasu bawiąc się z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Kontakt człowieka z naturą istnieje już tylko na poszarzałych kartach historii.

Smutne, prawda? Jednak możliwe. Za to na facebookowej ścianie aż huczy. Grzesiu kocha Asię, Sylwia twierdzi, że to skomplikowane. Marek wczoraj za dużo wypił i musi się tym pochwalić, siedemnastu znajomych lubi to. Karolina wrzuca mrowie zdjęć i czeka na pochwalne komentarze, którym i tak będzie zaprzeczać. Zbyszek nie wierzy w to, że jest piątek, Kasia cieszy się, że już po wszystkim. Wojtek i Ewa biorą udział w wydarzeniu na którym nigdy się nie pojawią. Zuzia jest na zakupach. Filip dostrzegł za oknem słońce, dobrze, że poinformował o tym na swojej tablicy, po przecież nikt nie ma w domu okien. Darek dołącza do konkursu, w którym jeszcze nikt nie wygrał. Tomek- kolekcjoner „lajków”, znów wrzucił jakąś znaną piosenkę, której nikt nie posłucha, ale wszyscy kliknięciem wyrażą swoja aprobatę. Iza ma trzech nowych znajomych: kasjerkę, która dzisiaj sprzedała jej w sklepie sok, kierowcę autobusu i chłopaka, który uśmiechnął się do niej kiedyś w szkole. Iluzoryczne zaczepki są tu na porządku dziennym. To miejsce tętni życiem!

Cyfrowy ocean bzdur wciąga w swoje odmęty coraz bardziej, jego fauna ciągle zwiększa swoją liczebność . Przypływ wirtualnych emocji, fala reklam, bezmiar bezsensownych wiadomości, ławica ludzi, którzy twierdzą, że się znają. Nie wypłyniesz na powierzchnię sam, a nawet jeśli jakimś cudem ci się to uda, trafisz na bezludną wyspę. Skazany na siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.