Facebook Google+ Twitter

Myśli przedwyborcze,czyli bądź pewny swojego kandydata (felieton)

Zastanawiam się, ilu z Was ma dylemat z wyborem odpowiedniego kandydata na prezydenta czy radnego przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Ja takiego dylematu nie mam. Obserwowałem przez ostatnie lata działania władz miasta i obecnego prezydenta prof. Jacka Majchrowskiego. Dzięki temu
zdążyłem sobie wyrobić zdanie na temat poszczególnych kandydatów.
Do najbliższych wyborów pozostał już niecały miesiąc, więc najwyższa pora mieć swój typ na włodarza naszego miasta.
Moim zdaniem Kraków zasługuje na prezydenta, który będzie robił rzeczy ważne dla Krakowa i dla jego mieszkańców . Ja już mam takiego kandydata , jest nim obecny Prezydent Krakowa .

Wielu z Was spyta mnie pewnie, dlaczego On?

Odpowiem wam na to tak. Z zamiłowania jestem fotografem, codziennie wychodząc z domu zabieram ze sobą aparat, którym robię zdjęcia mojego ukochanego miasta. W ciągu kilku ostatnich lat zrobiłem ich tysiące i na tych moich zdjęciach najlepiej widać, jak zmienił się Kraków przez dwie kadencje prezydenta Majchrowskiego. Nie będę się tu rozpisywał nad poszczególnymi inwestycjami, nie będę ich wymieniał, gdyż wszyscy Krakowianie widzą na własne oczy jak nasze miasto się rozwija. Oczywiście są głosy krytyczne, są ludzie, którym coś się nie podoba, mają do tego prawo. Jednak wśród tych, którzy mają zastrzeżenia do działalności prezydenta i władz samorządowych są i tacy, którzy przyznają, że i tak wiele się zmieniło, lecz oni wymagają jeszcze więcej. Zgadzam się z nimi, też chcę więcej.
Więc skoro wszyscy chcemy więcej, oczekujemy
efektów, to pozwólmy prezydentowi dokończyć to, co już zaczął. Ja pozwolę 21 listopada, wrzucając swój głos do urny.

Prezydent i media…

Przyglądając się różnym mediom, czytając lokalną prasę słyszę co krok zarzuty pod adresem prezydenta, że przed wyborami bierze udział w uroczystych otwarciach miejskich inwestycji. Czytam, że prezydent pokazuje się tylko tam, gdzie media będą mogły pozytywnie napisać o danym wydarzeniu. A ja Wam mówię, że to nie jest do końca prawdą . Zastanawiam się, dlaczego te wielkie poczytne media nie napiszą na swoich łamach o takich wydarzeniach , w których prezydent jedzie do lokalnej społeczności i tam próbuje razem z mieszkańcami rozwiązać nurtujące ich problemy. Przykładem niech będzie problem mieszkańców krakowskich Swoszowic, którzy domagają się budowy kanalizacji i bezpiecznych chodników na ul. Myślenickiej. Sam jestem mieszkańcem Swoszowic i wiem jak wielki jest to problem dla ludzi tu żyjących. O takich spotkaniach jakoś w mediach ciężko cokolwiek znaleźć. Tego, że prezydent spędza wiele godzin na trudnych rozmowach, że stara się znaleźć rozwiązanie zadowalające obie strony, o tym media nie informują, bo i po co komu taka informacja, przecież to nie żaden NEWS.
Gdzie są Ci dziennikarze, którzy na co dzień próbują „Dorwać Prezydenta”, czemu nie biorą udziału w takich małych, mało medialnych imprezach jak wręczenie nagród w regatach żeglarskich dla dzieci, które odbyły się w niedzielę 24 października na krakowskich Bagrach.
No wiem, wiem to żaden News, a szkoda bo wystarczyłoby zobaczyć jaką radość sprawiło dzieciom to, że medale i dyplomy wręczał im sam prezydent Krakowa. Widok radosnych buzi dzieci bezcenny. Wiem, wiem to też żaden NEWS.

Atakujemy kontrkandydata…

Jeśli myślicie, że teraz przejdę do atakowania kontrkandydatów prof. Majchrowskiego to jesteście w błędzie. Nic takiego w tym felietonie nie przeczytacie, kandydat , którego ja popieram nigdy nie schodzi ze swoją kampanią wyborczą na poziom bruku. Nie stosuje w swojej kampanii tzw. czarnego PR , więc i ja nie zejdę w tym felietonie poniżej pewnego poziomu.
Wszystkim Kandydatom startującym w najbliższych wyborach samorządowych życzę wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim tego, aby ich kampania wyborcza trzymała się pewnego poziomu. Poziomu, który pozwoli po wyborach powiedzieć, ten człowiek
walczył fair .
A Ty drogi czytelniku, wyborco masz jeszcze czas na zweryfikowanie swoich poglądów.
Do zobaczenia przy urnach wyborczych, zagłosujmy rozsądnie.
Dziękuję, że dotrwałeś do końca mojego krótkiego felietonu.
Pamiętaj
21 listopada, los Twojego miasta w twoich rękach.

Bogusław Świerzowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ja też mam namacalne dowody swojego włodarza; on mnie nie zna i nie mam na co liczyć z jego strony. Ci, którzy go znają dobrze na tym wychodzą. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Patryk Tab
Gdzie jest taka gmina że nie ma więcej kandydatów na stanowisko wójta? Dziwne aż nieprawdopodobne :) że nikt nie chce kandydować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stawiam na tego samego kandydata, z tych samych powodów - mam wokół siebie namacalne dowody jego działalności jako włodarza miasta. Oczywiście, jest jeszcze wiele do zrobienia, ale prezydent nie bał się podjąć wyzwania, choć było do przewidzenia, że bez względu na to, co, gdzie i jak powstanie, i tak nasłucha się krytycznych uwag. My, krakowianie, nie lubimy zmian, więc lekko mu nie było;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na podstawie swoich obserwacji masz swoje zdanie na działalność prezydenta i na ponowne jego popieranie. A co z takimi ludźmi jak przykładowo moja osoba? Są gminy gdzie po raz kolejny mamy tylko jednego kandydata na stanowisko wójta. Czy to są wybory? Czy to aby demokracja? A może to dyktatura?
Ten fakt jest bardzo zastanawiający. Może pożyczy nam ktoś innego kandydata? Nasz kandydat i tak mieszka w mieście, a nie w gminie w której kandyduje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.