Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19516 miejsce

Myśliwi ze Słońska pomagają niepełnosprawnym

Koło łowieckie "Dzik" ze Słońska w Lubuskiem będzie organizatorem Światowego Dnia Inwalidy, który odbędzie się 27 maja w Ownicach, gmina Słońsk, województwo lubuskie.

Logo koła dzik / Fot. Koło DzikTrwają przygotowania przed Światowym Dniem Inwalidy

Koło Łowieckie"Dzik" że Słońska (lubuskie) będzie  organizatorem tegorocznej imprezy integracyjnej pod nazwą "Międzynarodowy Dzień Inwalidy", który odbędzie się 27 maja w Ownicach( gmina Słońsk-lubuskie). Jak powiedział naszej redakcji Franciszek Jamniuk, prezes Koła Łowieckiego "Dzik" w Słońsku:

-Już dziś zapraszamy wszystkich niepełnosprawnych z naszego regionu i nie tylko, do przyjazdu w sobotę 27 maja do Ownic na stawy stanicy łowieckiej "Kniejówka" i wzięcie udziału w imprezie integracyjnej. Oprócz niepełnosprawnych z Polski w Światowym Dniu Inwalidy wezmą udział także osoby niepełnosprawne z Niemiec.
Jacek Cieślinski łowczy Koła "Dzik", dodaje, że podczas imprezy będzie można nożna zapoznać się z działalnością koła oraz Franciszek Jamniuk Prezes Koła Łowieckiego Dzik w Słońsku / Fot. Koło Dzikwziąć udział w rożnych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Udział w imprezie to także dobra okazja do nawiązania kontaktów polsko-niemieckich oraz wymiana doświadczeń.
Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Minister Rodziny,Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Projekt współfinansowany jest ze środków Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia-Polska2014-2020 Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego/Budżet Państwa w ramach Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA.

Jacek Cieślinski łowczy Koła Dzik w Słońsku / Fot. Koło DzikDodajmy, iż to nie pierwsza inicjatywa myśliwych z koła "Dzik" adresowana do niepełnosprawnych. Mam tu na myśli między innymi pomoc niepełnosprawnej Karolinie Januszewskiej i jej mamie Urszuli przy remoncie domu w Ownicach oraz wieczór kolęd i bal przebierańców z których dochód przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację Mikołajka Wysoczańskiego ze Słońska.
Myśliwym z koła "Dzik" nie brakuje pomysłów, ale na razie nie chcą ich zdradzać. Jeszcze wiele rodzin czeka na pomoc i nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc braci myśliwskiej i jeżeli chodzi o koło łowieckie "Dzik" w Słońsku wpłatą z 1 procenta. Jeżeli chcecie wspomóc potrzebujących z Gminy Słońsk w województwie lubuskim swój 1% przekażcie na rzecz koła łowieckiego "Dzik", więcej informacji o kole na stronie www.dzikslonsk.pl

Ryszard Waldun
rzecznik prasowy Międzynarodowego Dnia Inwalidy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Marek Chorążewicz Dzisiaj 14:08
Tak na serio, czy z przymrużeniem oka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie widzę w tych strategicznych poczynaniach myśliwych nic zdrożnego. Jest to po prostu próba dorobienia następnego punktu do statutu PZŁ, uszlachetniającego tę organizację... No bo któż ośmieli się podważyć taki odruch serca? Chyba tylko kłusownik jakiś, bez serca właśnie zabijający zwierzątka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzydzieści pięć lat jestem w PZŁ, kilkanaście lat w zarządzie koła, ale taki apel nie wpadłby mi do głowy, czy tak się buduje wizerunek polskiego myśliwego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomagać Inwalidom bezinteresownie, a nie przy okazji swoją pieczeń piec. Inwalidzi bardziej potrzebuję ten 1% niż myśliwi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak. Piotrze, dokładnie to samo mi przyszło do głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczytny cel braci myśliwskiej, tylko po co, to żebractwo "...swój 1% przekażcie na rzecz koła łowieckiego "Dzik"...", skoro każde koło łowieckie w kraju jest "przedsiębiorstwem" z nie małym budżetem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.