Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

252 miejsce

Myslovitz bez Artura Rojka! Dlaczego odszedł z zespołu?

"Zespół Myslovitz w składzie Artur Rojek, Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor oświadcza zgodnie, że postanowił zakończyć współpracę w dotychczasowym składzie" - taką informację fani zespołu znaleźli na jego oficjalnej stronie.

Sonda

Moja ulubiona piosenka Myslovitz to...

 / Fot. Piotr Skrzypek/W24Artur Rojek będzie kontynuował działalność indywidualnie z innymi muzykami.

Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor planują występować dalej z nowym wokalistą. W oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej zespołu zapraszają wszystkich fanów na koncerty w nowych odsłonach i zapewniają "Dalej będziemy dla Was tworzyć i grać. Obiecujemy nie zawieść Was w przyszłej działalności".

Artur Rojek w 1992 roku założył w Mysłowicach zespół muzyczny, który początkowo działał pod nazwą The Freshman. Zespół hołdował tradycji amerykańskich wykonawców muzyki rock lat 70., którzy nadawali zespołom nazwy swoich miast rodzinnych, jak np. Chicago, czy Boston.

W trakcie funkcjonowania na scenie muzycznej wydali kilkadziesiąt singli, z których najbardziej znane to: "Krótka piosenka o miłości", "Z twarzą Marilyn Monroe", "Historia jednej znajomości", "Peggy Brown", "Scenariusz dla moich sąsiadów", "Długość dźwięku samotności", "My", "Chłopcy", "Dla ciebie", "Acidland", "Sprzedawcy marzeń", "Chciałbym umrzeć z miłości", "Kraków" (z Markiem Grechutą).

Podczas 20 lat działalności estradowej zdobyli wiele nagród m.in. Fryderyki w 1999 roku w kategoriach Zespół Roku, Rockowy Album Roku, Piosenka Roku ("Długość dźwięku samotności"), w 2000 roku w kategoriach Piosenka roku ("Chłopcy") oraz Teledysk roku ("Dla ciebie"), w 2003 roku za Album roku rock ("Korova Milky Bar").

Prócz Fryderyków należy wymienić również nagrodę MTV European Music Awards w kategorii Best Polish Act 2002, Superjedynki 2004 za Najlepszy album ("Korova Milky Bar") czy trzecie miejsce w plebiscycie Telekamery w 2008 roku. To nie jedyne nagrody, które zdobył zespół Myslovitz.

W 2012 roku są nominowani do Fryderyków w kategoriach Album roku rock ("Nieważne jak wysoko jesteśmy...") oraz Grupa roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

mikołajek
  • mikołajek
  • 21.04.2012 17:34

Pewnie już się Rojek poczuł na tyle pewnie że wreszcie postanowił zagrać w głównej roli spektaklu z życia pod tytułem "Hej przygodo !".

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Solowa kariera" to wytłumaczenie którego można użyć nawet zwalniając się z pracy przez denerwującego szefa. To co wychodzi na zewnątrz nie zawsze jest "zgodne z prawdą", panowie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Noe, pierwsze zdanie tekstu już wyjaśnia "dlaczego" ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.S. Tytuł został zmieniony przez Redakcję. Pierwotny brzmiał: "Myslovitz bez Artura Rojka!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Po 20 latach postanowiliśmy się jednak rozstać. Ta decyzja nie znaczy, że wycofuję się z życia w ogóle. Zamierzam poświęcić się solowej działalności artystycznej oraz innym projektom." - powiedział Artur Rojek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale dlaczego odszedł z zespołu? Nie wyjaśnia pan, choć tak sugeruje tytuł. Kłótnia o kasę? Znudzenie? Dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.