Facebook Google+ Twitter

MYSLOVITZ w łódzkiej Wytwórni

11 stycznia w łódzkim klubie Wytwórnia, odbędzie się kolejny rewelacyjny koncert. Tym razem na scenie zagości zespół Myslovitz.

 / Fot. materiał prasowyZagrali setki koncertów, wystąpili na wielu znanych festiwalach m.in. Bizzare w Niemczech i prestiżowym Montreux Jazz Festival. Zdobyli też mnóstwo nagród – jedna z ważniejszych to MTV Europe Music Awards w kategorii Best Polish Act. 11 stycznia wystąpią na scenie Wytwórni i zaprezentują utwory z nowego krążka „1.577”. Przed Państwem – Myslovitz.

Zespół Myslovitz powstał w 1994 roku w Mysłowicach. Jego założycielami są Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski, Wojciech Powaga i Arur Rojek. W 1996 roku do składu dołączył Przemysław Myszor, gitarzysta i klawiszowiec.

Ich płyta „Myslovitz” zachwyciła krytyków i została okrzyknięta debiutem roku. Jednak największą popularność uzyskał czwarty album zespołu - „Miłość w czasach popkultury“ z 1999 roku oraz pochodzący z niego utwór „Długość dźwięku samotności“. Kolejne wydawnictwa, m.in. „Korova Milky Bar“ i „Happiness Is Easy“, ugruntowały pozycję Myslovitz jako jednego z najciekawszych i najbardziej znanych zespołów w Polsce.

Teledysk do piosenki „The Sound of Soulitude“ (angielskiej wersji „Długości dźwięku samotności)“ został wyreżyserowany przez Janusza Kamińskiego – dwukrotnego laureata Oscara.

W 2012 roku Artur Rojek opuścił grupę. Nowym wokalistą został Michał Kowalonek, znany z zespołu Snowman.

3 grudnia 2012 miała miejsce premiera pierwszego utworu Myslovitz nagranego w nowym składzie - „Trzy sny o tym samym”. Utwór od razu pojawił się na najważniejszych listach przebojów w Polsce. Autorem teledysku do piosenki jest Maciej Twardowski, reżyser i operator .
Album „1.577” miał premierę 28 maja 2013.

Dyskografia: „Myslovitz” (1995), „Sun Machine” (1996), „Z rozmyślań przy śniadaniu” (1997), „Miłość w czasach popkultury” (1999), „Korova Milky Bar” (2002), „The Best Of” (2003), „Korova Milky Bar” - angielska wersja (2003), „Skalary, mieczyki, neonki” (2004), „Happiness is easy” (2006), „Nieważne jak wysoko jesteśmy...” (2011), „1.577” (2013)

W Wytwórni wystąpią:

* Michał Kowalonek - wokal, gitara
* Wojciech (Wojtek) Powaga - gitara
* Przemysław (Przemek) Myszor - gitara, klawisze
* Jacek Kuderski - bas
* Wojciech (Wojtek, "Lala") Kuderski - perkusja


Organizator: Wytwórnia

Bilety (miejsca stojące):
- 40 z Kartą Klubu Wytwórnia lub kartą rabatową Młodzi w Łodzi,
- 45 zł - bez karty


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.