Facebook Google+ Twitter

Mysłowice zaczynają żyć

2016 rok jest złotym czasem dla mysłowiczan. Dzieje się bardzo dużo, pomysłów nie brakuje, a grymas znudzenia na twarzach mieszkańców zamienia się w szczery uśmiech.

QQuick Park w budowie / Fot. Katarzyna Ziółkowska - Dąbekuick Park - czyli o pierwszym centrum handlowym w mieście

Dla Mysłowic rok rozpoczął się z wielkim impetem. 14 stycznia br. plac budowy przy ulicy katowickiej został oddany w ręce firmy Budrem z Ostrowa Wielkopolskiego. Powstaje tam pierwsza galeria handlowa w Mysłowicach. Dla mieszkańców to wspaniała inicjatywa, ponieważ najbliższe placówki tego typu możemy znaleźć na terenie Sosnowca bądź Katowic. Projekt galerii ma za zadanie nie tylko udostępnić punkty sprzedaży najpopularniejszych producentów, ale i zadbać o rozwój zainteresowań i pasji mieszkańców. Dla łowców promocji i miłośników świata mody i technologii - około 60 lokali handlowych. Swoją gotowość do działania w powstającej galerii zgłosiły takie marki jak: Reserved, Cropp, House, Sinsay, H&M. Dla najmłodszych mieszkańców miasta powstanie popularny Smyk, a dla pasjonatów elektronicznego świata EuroRtvAgd. Koneserzy fast foodów również będą zadowoleni, ponieważ na terenie placówki powstanie pierwszy w mieście Mc Donald`s. Całość obiektów o charakterze gastronomicznym będzie ulokowana w specjalnej, wygodnej strefie restauracyjnej Food Court.
 / Fot. Kodens79
Żywność w trasie


W ostatni weekend Maja na mysłowickim rynku będzie można raczyć się ulubionymi przekąskami w mobilnych budkach typu food truck. Jest to ciesząca się coraz większą popularnością w Polsce inicjatywa, aczkolwiek w Mysłowicach występuje po raz pierwszy. Organizatorami wydarzenia jest stowarzyszenie PoMysłowi oraz Mysłowicki ośrodek kultury. Głównymi założeniami organizatorów jest nie tyle smaczne jedzenie, co integracja społeczna oraz zbudowanie ciepłej, rodzinnej atmosfery na terenie mysłowickiego rynku.

Drogi do remontu

Stadnionowa / Fot. itvm.pl
Od września 2015 roku do dnia dzisiejszego trwa remont Węzła Mysłowickiego na A4. Prawa część jezdni jest całkowicie niedostępna dla kierowców, a lewa została podzielona na 2 części. Utrudnienia w ruchu potrwają do III kwartału br., kiedy to droga zostanie przekazana do użytku. Dodatkowo warto wspomnieć o planach remontu ulicy Stadionowej, która jest bardzo wygodnym łącznikiem, pozwalającym ominąć centrum w godzinach szczytu. Część drogi od skrzyżowania z ulicą Oświęcimską do przejazdu kolejowego została już odnowiona, natomiast dalsza część trasy w dalszym ciągu odbija się na zawieszeniach pojazdów mieszkańców. Nie zapomniano również o aktywnych mieszkańcach miasta. Do użytku zostaną oddane odnowione przejścia dla pieszych i chodniki, które z pewnością zaskarbią sympatie miłośników spacerów i jazdy na rowerze.

Piękno tkwi w szczegółach


Władze miasta przewidują jeszcze parę mniejszych przedsięwzięć. Z uwagi na nachodzące Światowe Dni Młodzieży przewidziana została modernizacja estetyczna dworca. Dodatkowo w fazie projektów jest odnowa przystanków autobusowych. W parku Słupna w sezonie letnim do użytku zostaną oddane boiska do plażowej piłki siatkowej, basen oraz siłownia na świeżym powietrzu. Milusińscy będą mogli skorzystać z placu zabaw, a fani pojazdów i historii z Centralnego Muzeum Pożarnictwa. Będzie się działo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.