Facebook Google+ Twitter

MySpace będzie płacić muzykom!

Serwis, który umożliwił wielu debiutantom zaistnienie w branży muzycznej, teraz chce im płacić za umieszczane w internecie piosenki i fragmenty koncertów.

MySpace to serwis społeczności internetowej założony w 2003 roku przez Toma Andersona i Chrisa DeWolfe'a, będący na 6 miejscu wśród najbardziej popularnych stron www w internecie. Jest pierwszą witryną typu FOAF (friend of a friend), która wprowadziła innowacyjne usługi: blogi, komunikator, możliwość zamieszczania zdjęć, strumieniową muzykę i wideo. W 2005 roku serwis został zakupiony przez medialnego potentata Ruperta Murdocha za 580 milionów dolarów. A w 2006r. tygodnik „Time” nazwał serwis MySpace "metropolią on-line" i wymienił (wspólnie z Wikipedią oraz YouTube) za wzorowe społeczności internetowe nadając tytuł "Człowieka Roku 2006".
La Coca Nostra / Fot. Wojciech Dobrogojski
Zaistnienie w MySpace, sprowadza się do założenia konta, własnej strony ("przestrzeni"), na której użytkownik zamieszcza informacje o sobie, zdjęcia, grafiki, muzykę, klipy wideo. Nieodłącznym elementem profilu jest lista znajomych osób oraz rozbudowana sekcja komentarzy. W MySpace swoje profile mają również osoby znane, ze swojej działalności, głównie artyści (aktorzy, piosenkarze).

Serwis MySpace to zdecydowany gigant i przodownik, jeśli chodzi o portale społecznościowo-muzyczne... No właśnie, w międzyczasie serwis stał się bardzo muzyczny. Szybko doceniono możliwości reklamowe, które prezentuje MySpace. Korzysta na tym przede wszystkim branża muzyczna, filmowa i telewizyjna. Jest to szczególnie skuteczna forma promocji dla grup muzycznych, które umieszczają tam próbki swojej twórczości.

Codziennie znani i uznani muzycy zagraniczni, z każdego gatunku muzycznego, gwiazdy choćby takie jak Massive Attack, The Cinematic Orchestra, Moloko, czy bardziej rockowo Faith No More, Queens Of The Stone Age, Editors i wielu wielu innych, od lat umieszczają tam swoje nowe nagrania i niedostępne nigdzie indziej fragmenty koncertów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

przydatne info! :) dzięki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.