Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12167 miejsce

Myszka Miki wciąż w formie

Kiedy w 1928 roku Walt Disney wymyślił postać Mickey Mouse, prawdopodobnie nikt nie przypuszczał, że stanie się ona aż tak popularna i tak długo będzie bawić dzieci na całym świecie.

Youtube.com / Fot. screen18 XI 1928, czyli datę premiery pierwszego filmu o sympatycznej myszy w kinie Colony w Nowym Jorku, przyjmuje się za symboliczne narodziny Mikiego. Mimo, że wcześniej powstały już dwie nieme kreskówki z udziałem tej postaci, to "Parowiec Willy" okazał się prawdziwym sukcesem. Głosu Myszy udzielił sam Walt Disney.

W sumie Mickey Mouse zagrał w ok. 120 animacjach. Wcielał się w tym czasie w przeróżne role, od kowboja po hydraulika. W wielu przygodach Mikiemu towarzyszą przyjaciele - pies Pluto, Kaczor Donald czy Goofy. Od przełomu lat 30. i 40. Myszka stała się twarzą koncernu Disneya. W 1940 roku Mickey zagrał w pełnometrażowym filmie "Fantazja", która została nagrodzona Oscarem.

Myszka Miki przyniosła swojej wytwórni w ciągu tych osiemdziesięciu lat ogromne zyski. Wokół niego cały czas toczy się wielki biznes. Powstają kolejne książeczki czy "uszate" zabawki. Obecnie głosu Myszce w Polsce udziela Kacper Kuszewski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.