Facebook Google+ Twitter

MZA kontra Związkowcy. Cierpią na tym dzieci!

Dyrektor do spraw personalnych, Marzena Myszkowska z Miejskich Zakładów Autobusowych nie wyraziła zgody na zbiórkę pieniędzy dla chorych dzieci. Wszystkie zebrane fundusze miały być przeznaczone na zakup prezentów oraz urządzeń do umilenia pobytu młody pacjentom w szpitalu przy ulicy Niekłańskiej.

W tym roku za zebrane pieniądze, kierowcy chcieli odnowić zasoby biblioteki. / Fot. Fot. Marcin ChilińskiJak co roku miała odbyć się kwesta pod patronatem Wolnego Związku Zawodowego Kierowców RP i "Sierpnia '80". Niestety nie odbędzie się, ponieważ MZA nie wyraziło zgody na jej zorganizowanie. Zbiórka pieniędzy miała się odbyć przed świętami, a zakupiony sprzęt byłby przekazany Szpitalowi Dziecięcemu im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej.

- To jest po prostu skandal - powiedziała po otrzymaniu negatywnej odpowiedzi skarbnik WZZKRP, Izabela Gielo. Natomiast pracownicy szpitala są zasmuceni tą informacją, jednak nie chcą brać udziału w 'wojnie' między MZA a kierowcami.

Z ramienia zarządu, na oficjalne pisma odpowiadała pani Marzena Myszkowska, która jest dyrektorem do spraw personalnych. Na początku zgodziła się na zorganizowanie kwesty, lecz kilka dni później zmieniła zdanie. Oficjalną przyczyną braku zgody na to przedsięwzięcie są problemy organizacyjne.

Pani dyrektor poproszona o wyjaśnienie tej sprawy powiedziała: - Zarząd nie wyraził zgody na kwestę z powodu niedopełnienia formalności. Przede wszystkim nie przedstawiono odpowiedniego pozwolenia na zorganizowanie takowej zbiórki.

Wszyscy kierowcy liczą jednak na urządzenie kwesty i wierzą, że zarząd MZA zmieni swoje postępowanie tak jak Scrooge w "Opowieści Wigilijnej". W poprzednich latach z zebranych funduszy, pracownicy MZA kupili m.in.: komputery, gitary, książki, drukarki, DVD, telewizory, gry edukacyjne, zeszyty i kredki.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.