Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6409 miejsce

Na aferze wokół Amber Gold straciła też spółka IT o tej samej nazwie

Nazwa firmy Amber Gold bardzo mocno wryła się w pamięć Polaków. Dla koszalińskiej spółki z branży IT o tej samej nazwie nie jest to dobra wiadomość.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellSpółka Amber Gold z branży IT w Koszalinie, choć ma za sobą 16 lat działalności, nagle straciła swoją reputację i dorobek, bo z dnia na dzień zaczęła się kojarzyć klientom, z gdańską "czarną firmą", którą trzeba omijać dalekim łukiem. Koniecznie musi natychmiast zmienić swoją nazwę, a to pociągnie ogromne koszty - notarialne, rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym, zmiany adresu, logo, pieczątek, wizytówek, rachunków, reklam, internetowej domeny, itp. Ale najdłużej i najdrożej może kosztować budowa od nowa reputacji firmy.

Któregoś dnia sekretarka szefa koszalińskiej spółki Amber Gold, oniemiała ze zdumienia i wprost zdębiała, gdy w salonie RTV AGD - "konsultant przy stoisku z telewizorami, popatrzył na nią spode łba i powiedział", że nic z tego nie będzie: "Nie sprzedamy pani nic na raty" – podaje serwis rp.pl.

Znacznie większy szok przeżył szef firmy. "Wynegocjowaliśmy właśnie atrakcyjny kontrakt i musiałem pilnie zatrudnić dodatkowych 30 pracowników" - mówi dyrektor generalny spółki. "W największym dzienniku w regionie złożyłem zlecenie na duże ogłoszenie na pierwszej stronie" – akcentuje zmartwiony.

Długo przecierał w zdenerwowaniu okulary, gdyż nie mógł uwierzyć w to, co widniało w otrzymanym mailu: "Firma Amber Gold, która jest płatnikiem tego zlecenia, nie jest z naszych ustaleń, firmą wiarygodną". To czysta paranoja - mówi dyrektor. "Przecież my nie mamy nic wspólnego z tym głośnym gdańskim Amber Goldem!" Jak to nie! - powie klient - a nazwa?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ela
  • ela
  • 10.09.2012 17:54

i to Amber Gold i tamto wałek za wałek

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyber Killer
  • Cyber Killer
  • 10.09.2012 15:08

Od kiedy 'call center' to branża IT? Naciągać sobie ludzi na telefony z playa możecie ile wlezie, ale nie nazywajcie tego branżą IT bo to po prostu śmieszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ola
  • ola
  • 10.09.2012 12:01

Wspólnego macie bardzo dużo wystarczy posprawdzać wasze konta panie S.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.