Facebook Google+ Twitter

Na Alejach Jerozolimskich w Warszawie powstanie ekologiczny biurowiec

Aleje Jerozolimskie już niedługo będą mogły poszczycić się jednym z najlepszych biurowców w Warszawie. Eurocentrum będzie budynkiem naszpikowanym proekologicznymi rozwiązaniami.

 / Fot. Alina Zienowicz/GNU Licencja Wolnej DokumentacjiBudynek Eurocentrum będzie piętnastokondygnacyjnym kolosem. Jego całkowita powierzchnia przeznaczona do najmu będzie wynosić 70 tys. mkw. W biurowcu znajdzie się zarówno pasaż handlowo-usługowy, jak i wewnętrzne patia z zielonymi ogrodami.

Trzykondygnacyjny parking podziemny będzie oferował najemcom aż 612 miejsc postojowych. Na powierzchni zostanie przygotowanych 112 miejsc parkingowych dla najemców i ich klientów oraz 50 miejsc płatnych.

Jednym z wielu ekologicznych rozwiązań zastosowanych w Eurocentrum będzie ponowne wykorzystanie wody deszczowej po jej uzdatnieniu. Dzięki pozyskanej w ten sposób wodzie będzie możliwe podlewanie roślin czy spłukiwanie toalet. Specjalne sensoryczne baterie łazienkowe mają znacząco zmniejszyć zużycie wody. Na oszczędzaniu energii skupiono się także przy projektowaniu systemów klimatyzacyjnych, które będą zgodne z przyjętymi proekologicznymi rozwiązaniami architektonicznymi. Nadzór nad wszystkim będzie sprawował specjalny system automatyki i BMS (Building Management System) - czytamy w Życiu Warszawy.

Pomysłodawcą projektu Eurocentrum jest pracownia PRC Architekci. Nie wiemy jeszcze jednak, kto zajmie się budową tego wyjątkowego biurowca.

Inwestorem Eurocentrum jest CP Realty II należący do Grupy Capital Park, który ubiega się o certyfikat LEED dający gwarancję, że budynek jest przyjazny środowisku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

rabek
  • rabek
  • 22.12.2011 16:14

W tym momencie raczej nie tyle ważna jest ekologiczność biurowców, co bardziej nowoczesność. Pewnie dlatego Business Park Marywilska na Żeraniu jest wynajmowane jeszcze przed zakończeniem inwestycji. To imponujące, ale takie są obecne realia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.