Facebook Google+ Twitter

Na autobus można liczyć

Nowy rozkład jazdy pociągów, wprowadzony w połowie grudnia, nie wszystkich zadowolił. Wielu podróżnych jest zmuszonych korzystać z innych środków transportu.

Jeden z chełmżyńskich przystanków autobusowych / Fot. Robert Wejszewski (IDEA)Po ogłoszeniu zmian w rozkładzie jazdy pociągów zgłosiła się do nas pracująca w toruńskim hipermarkecie pani Barbara, która liczyła na dostosowanie kolejowego rozkładu do potrzeb pasażerów. Tymczasem na najbardziej zatłoczonym kierunku Chełmża-Toruń przybyło szynobusów jedynie w godzinach szczytu. - Często wracam z pracy po 22 i nie mam czym się dostać do domu. - skarży się pracująca w toruńskim hipermarkecie pani Barbara - Nie wiem, dlaczego kolej nie wprowadza pociągów w godzinach wieczornych?

Jak u BareiZ naszych informacji wynika, że w podobnym położeniu jest więcej osób. Problem jest na tyle poważny, że został nawet poruszony na jednej z sesji Rady Miejskiej. Burmistrz Jerzy Czerwiński obiecał w tej sprawie interwencję u przewoźników. Tymczasem niedawno pisaliśmy, jakimi kwotami samorząd województwa dotuje firmy prowadzące transport kolejowy. - Rocznie dofinansowujemy przewozy na trasie Bydgoszcz-Chełmża kwotą 2,5 mln zł. Odcinek obejmuje umowa o dofinansowanie przewozów na liniach niezelektryfikowanych, które dotujemy kwotą 22,6 mln zł rocznie. W ramach tej umowy połączenia na odcinku Toruń-Grudziądz dofinansujemy kwotą 4,5 mln zł - tłumaczyła rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Beata Krzemińska.

Fani koleiSkontaktowali się wówczas z nami sympatycy kolei żelaznej - Cała Europa inwestuje w kolej, bo jest szybsza, bezpieczniejsza i paradoksalnie - tańsza - twierdzi nasz czytelnik - Nowy tabor za 24 mln został kupiony przez aktualnego marszałka w dużym procencie ze środków europejskich. Podobne źródło dofinansowania zasiliło reaktywację linii Chełmża-Bydgoszcz, a także zakup 3 lata temu 5 szynobusów. - Odkąd na tory wjechały bardzo wygodne pojazdy sprowadzone z Danii, każdy z uśmiechem na twarzy wsiada do tego pociągu. I niektórym żal wysiadać. - wtórował mu inny internauta.

Podróżni z bagażem... problemówTymczasem pani Barbara nadal jest niepocieszona. Co z tego, że wydaje się tyle pieniędzy na kolej, skoro nie może wrócić wieczorem do domu? Na szczęście mamy dla niej dobrą wiadomość. Autobusy firmy Veolia odjeżdżają do Chełmży z ulicy Grudziądzkiej w Toruniu o godzinie 22.33.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.