Facebook Google+ Twitter

Na Barana. Palikot i "kompetencje" jego kandydatów

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2011-10-01 20:32

Jeszcze dwa miesiące temu media właściwie nie zajmowały się Palikotem i jego partią. Politycy nie komentowali prowadzonej przez niego kampanii. Teraz jest odwrotnie.

 / Fot. Łukasz BrzezickiZmieniło się to diametralnie, kiedy sondaże zaczęły wskazywać poparcie dla RP na poziomie odpowiednio 6 i 7 procent, a niektóre wręcz pokazywały, że Ruch Palikota notuje poparcie wyższe, niż SLD i PSL. Politycy zaczęli nagle dostrzegać to, co jeszcze dwa miesiące temu ich nie obchodziło - kandydatów na listach Ruchu, ich kompetencje, zachowanie, poglądy. A właściwie to "brak" wyżej wymienionych. Ta bańka wciąż rośnie i nic nie wskazuje na to, by miała pęknąć. - Wie pan, z kogo składa się Ruch Palikota? - zapytał mnie poza kamerą jeden z gości "Podwieczorka z W24", kiedy rozmawialiśmy o fenomenie Palikota. Zastanowiłem się chwilę, przeleciałem potencjalną listę odpowiedzi, i myśląc, że to pytanie pułapka odpowiedziałem "nie wiem, z kogo?". - No właśnie, problem w tym, że wyborca też nie wie, z kim ma do czynienia. Palikot, Leszczyński, Biedroń, a dalej? - usłyszałem.

"Nasz cel to bycie trzecią siłą"


"Straszenie" Palikotem i jego niekompetentnymi kandydatami do tej pory mnie śmieszyło. "Straszenie" Kaczyńskim nie przyniosło bowiem żadnych efektów. Każdy polityk, wrośnięty w polską scenę polityczną musiał przecież jakoś zaczynać i wypuścić korzenie. Szkoły "posłowania" nie ma, jak więc nauczyć się tego i gdzie nabrać doświadczenia, jeśli nie w parlamencie? Słysząc, jak Gowin określa RP "miejskim wydaniem Samoobrony" myślałem sobie, że zapędza się w swoim lęku przed przyszłym możliwym koalicjantem.

Teraz Palikot "łasi" się do wyborców, a kiedy przeciągnie na swoja stronę część rozczarowanego elektoratu SLD i wprowadzi partię do Sejmu zacznie się "łasić" do Tuska. Wówczas będzie miał większe szanse na pogłaskanie i miejsce na kolanach u premiera niż konserwatywny Gowin. Dwa dni z rzędu "jedynką" w Faktach TVN był Palikot i jego partia. Nawet, jeśli materiały Kolendy-Zaleskiej były negatywne w odbiorze, bo dotyczyły "niekumatych" kandydatów na listach to są one tak naprawdę wodą na młyn kampanijny, bo o Palikocie i jego kandydatach ciągle się mówi i pisze. Pamiętacie Państwo "koty Migalskiego"? Nie? No właśnie. A celem tego spotu było zapewne przyciągnięcie uwagi, uruchomienie wyobraźni, a przez to dyskusji o programie i samym PJN.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

ss
 • ss
 • 07.10.2011 03:07

POligłup wizytówka (CHÓW) premiera?

WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 02.10.2011 17:19

Pani Jadwigo,

tylko czy samotność tych osób nie została tu bezczelnie wykorzystana? Mam wrażenie, że tak niestety się stało.

Janowski na zawsze pozostanie w pamięci, niewielu, ale na zawsze. "Gabriel Janowski przedawkował proszki. Śmiesznie podskakuje, wszystkich dziś całuje" :) Kiedyś polityka była ciekawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hagen
 • Hagen
 • 02.10.2011 15:52

Media są świetne, ma chama chcą zamanipulować ludźmi przed wyborami, podając, że nie ma inne opcji niż PO, PIS, SLD, PSL. Dlatego zagłosuję na Palikota, niech się wreszcie zaczną bać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam niejakie podejrzenia, że radykalne hasła Palikota pozwoliły ujawnić się osobom o równie radykalnych poglądach, ale nie mających dotychczas oparcia z grupie; człowiek jest zwierzęciem stadnym i samotność odwagi mu nie przydaje.
Poza tym - nieustanne międlenie typu "tusk to, a Kaczyński śmo" przyjadło sie juz większosci wyborców i mając alternatywę - egzotycznego Palikota - zagłosują własnie na niego w nadziei, że mając w sejmie liczący sie głos. wywróci wszystko do góry nogami. Otóz nic takiego sie nie stanie. Doczekamy jednak znowu egzotycznych występów na trybunie sejmowej: wszak Janowskiego juz mało kto pamięta, a Kempie prezes dał kopa w górę, czyniąc z niej Isekretarza KW PiS w Kielcach.
Palikot w koalicji z kimkolwiek będzie musiał przysiąść fałdów i zabrać sie do roboty w ramach uprawnień konstytucyjnych; taką szansę miał będąc członkiem PO i wyszło z tego wielkie NIC. Zmiany konstytucyjne bowiem tez wymagają pracy w ramach...konstytucji i nie mogą zostac ogłoszone w ramach południowego koncertu życzeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń
log
 • log
 • 02.10.2011 10:10

Wszyscy księża płacą podatki.Jeśli są zatrudnieni w parafii, to ich wysokość jest uzależniona od stanowiska, na którym jest zatrudniony duchowny / proboszcz, wikariusz , rezydent, /oraz od wielkości parafii.Podatki w takim przypadku są zryczałtowane.Jeśli osoba duchowna jest zatrudniona poza parafią / szkoła, uczelnia, kuria / wówczas podatek dochodowy / inne też / , odprowadzane są przez pracodawcę na zasadach obowiązujących każdego obywatela./wywiad z ks.łukasem Jasikiem. Pan Palikot kłamie w kampani odnośnie duchownych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
palipies
 • palipies
 • 02.10.2011 01:02

palikot zaprasza do sejmu półgłówków

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.