Facebook Google+ Twitter

Na benefis Adama Małysza "przyleci" 15 skoczków

Na swoim benefisie Adam Małysz na pewno nie będzie sam. Oprócz prezydenta Bronisława Komorowskiego, kibiców i śpiewających gwiazd, "przyleci" na swoich nartach 15 skoczków.

 / Fot. Tadeusz Mieczyński, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Adam_Ma%C5%82ysz_-_Zakopane_2007.jpg, GNU, CC 3.0, CC 2.5 W sobotnim pożegnaniu Adama Małysza potwierdziło udział 15 skoczków. Ostateczna lista nazwisk nie jest zamknięta. Zastanawiają się Norwegowie, gdyż w tym samym czasie mają mistrzostwa kraju. Na pewno nie będzie Noriakiego Kasai, gdyż z kontuzją wrócił do domu. A kto weźmie udział w benefisie?

Z Rosji: Ilja Roslakow i Denis Korniłow. Z Finlandii: Matti Hautamaeki. Z Norwegii: Bjoern Einar Romoeren. Ze Szwajcarii: Simon Ammann. Z Austrii: Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer oraz Martin Koch. Z Niemiec: Martin Schmidt i Michael Uhrmann. Z Czech: Jakub Janda. A z Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Marcin Bachleda oraz Adam Cieślar.

Swój udział potwierdził również Sven Hannawald - czytamy w serwisie tvn24. Jednak nie weźmie udziału w zabawie, a usiądzie na trybunach. Jesteście ciekawi co to za zabawa?

Skoczkowie wezmą udział w nietypowym konkursie "Skok do celu". Przed każdym skokiem każdy / Fot. EPA/ANTONIO BAT ze będzie kręcił "kołem fortuny". W ten sposób wylosuje odległość na którą ma skoczyć. Jednak sam ustawi belkę startową. Jeżeli osiągnie idealną odległość dostanie 100 punktów. Za każdy metr różnicy przewidziane jest 10 punktów mniej. Odbędą się dwie tury - tak jak w konkursie Pucharu Świata.

Kiedy konkurs zostanie zakończony polskie gwiazdy zaśpiewają dla Adama Małysza. Kto zaśpiewa? M.in. Wilki, Blue Cafe oraz Kasia Wilk. Oczywiście nie zabraknie, specjalnie skomponowanej na tę okazję, piosenki, którą zaśpiewają Patrycja Markowska, Kasia Wilk, Piotr Cugowski i Grzegorz Skawiński.

Na trybunach, oprócz Svena Hannawalda, zasiądzie prezydent Bronisław Komorowski i kibice „z wąsem”. Fani Małysza, a tym samym użytkownicy portali społecznościowych zainicjowali ten pomysł. Chcesz zapuścić wąsa dla Adama? Masz jeszcze czas!

Benefis rozpocznie się o godzinie 16. Adama będziemy mogli oglądać w TVP1 i TVP HD. Usiądźmy w sobotę przed telewizorami i poczujmy się jakbyśmy byli razem z nim w Zakopanem!

A już teraz możesz tworzyć razem z nami list do Adama Małysza! Właśnie tutaj!

Źródła: Sport.Onet.pl, Rzeczpospolita, TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Maszyneria PiaRowa robi z Małysza maskotkę przyszłej prezydencji Polski w EU.
Skoro nie ma czym się pochwalić, to zostaje nasz dzielny skoczek przeskakujący wszystkie bariery.
Może zrobić go senatorem ?
Nawet osioł nim kiedyś został , broń Boże nie ujmując nic Adasiowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.