Facebook Google+ Twitter

Na Białorusi jest więcej internautów niż w Polsce

Zgodnie z najnowszymi danymi internet jest bardziej rozpowszechniony na Białorusi niż w Polsce - podaje strona internetowa www.internetworldstats.com. Na Białorusi dostęp do sieci ma 35,1 proc. społeczeństwa, zaś w Polsce tylko 29,9 proc.

Szczegółowe dane pokazują też, że na Białorusi internet rozpowszechnia się bardzo szybko. W latach 2000-2007 ilość użytkowników sieci w tym kraju wzrosła aż o 1786 proc., czyli niemal najwięcej w Europie. W tym samym czasie w Polsce nastąpił wzrost tylko o 307 proc., czyli prawie sześciokrotnie mniej.

Warto też zwrócić uwagę, że pod względem liczby użytkowników internetu Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród państw UE. Za nami są tylko Rumunia (23,4 proc.) i Bułgaria (28, proc.), w których internet również rozpowszechnia się znacznie szybciej niż w Polsce.

Najbardziej powszechny dostęp do internetu jest w krajach skandynawskich i w Holandii. Dostęp do sieci ma aż 86,3 proc. Islandczyków, 75,6 proc. Szwedów, 73,3 proc. Holendrów i 69,2 proc. Duńczyków.

Póki co jednak nie ma sensu porównywać poziomu dostępności internetu w Polsce i w rozwiniętych państwach zachodnich. Na razie powinniśmy raczej obawiać się, czy wkrótce nie dogonią nas takie "potęgi technologiczne", jak Mołdawia, Macedonia czy Ukraina. Co prawda brakuje im jeszcze sporo, ale dostęp do światowej sieci zwiększa się w tych krajach znacznie szybciej niż u nas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No własnie... Jakoś tego też ne odczuwam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Ciekawa informacja. Mieszkając na Białorusi nawet nie podejrzewam o takich dokonaniach)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Białorusi wolność można odczuć dopiero w Internecie - takiego Łukaszenkę tam się... banuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.