Facebook Google+ Twitter

Na Białorusi kandydat opozycji w wyborach trafił w kamasze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-25 11:47

Kandydat białoruskiej opozycji w wyborach do parlamentu został powołany do wojska. Według niezależnego portalu Karta-97, komisja lekarska wczoraj uznała mężczyznę zdolnym do służby wojskowej, a dziś ma już stawić się w koszarach.

Powołanie do służby wojskowej znacznie utrudnia prowadzenie kampanii wyborczej. Witalij Karatysz jako jeden z pierwszych zarejestrował swoją grupę inicjatywną i mógł przystąpić do zbierania podpisów wśród wyborców. Według niezależnego portalu Karta-97, opozycyjny polityk jest jednym z najmocniejszych kandydatów w swoim okręgu wyborczym. Karatysz jest działaczem Białoruskiego Frontu Narodowego.

Według opozycyjnego polityka Alesia Michalewicza, powołanie do służby wojskowej nie wyklucza możliwości kandydowania, ale znacznie utrudnia zabieganie o głosy wyborców. Teraz w imieniu opozycyjnego polityka kampanię wyborczą będą prowadzić jego przyjaciele z grupy inicjatywnej.

Według Michalewicza, w przypadku ewentualnego wyborczego zwycięstwa Witalij Karatysz będzie mógł zawiesić swoją służbę w wojsku. O zaniechanie represji wobec opozycji i przeprowadzenie demokratycznych wyborów apelują do władz w Mińsku: Bruksela, Waszyngton, OBWE i parlamentarzyści krajów członkowskich Unii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.