Facebook Google+ Twitter

Na Białorusi rozpoczynają się Dni Kultury Polskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-10 14:09

W Mołodecznie na Białorusi rozpoczynają się dziś Dni Kultury Polskiej współorganizowane przez propaństwowy Związek Polaków i władze miasteczka.

W imprezach organizowanych z tej okazji nie wezmą udziału przedstawiciele, nieuznawanego przez białoruskie władze, Związku Polaków na Białorusi kierowanego przez Andżelikę Borys. Do Mołodeczna przyjechały delegacje trzech polskich samorządów utrzymujących partnerskie kontakty z władzami miasteczka.

Reprezentanci powiatów z Kutna, Sokółki i Dąbrowy wezmą udział w festiwalu polskiej piosenki, wieczorach poetyckich, wystawach malarstwa oraz w dyskusji na temat przyjaźni polsko-białoruskiej. Dni Kultury Polskiej na Białorusi organizowane są już po raz czwarty.

Wcześniej odbywały się w Nieświeżu, Stołbcach i Wołożynie. Jak twierdzą związkowcy z nieuznawanej przez władze organizacji Andżeliki Borys - władze obwodu mińskiego próbowały nakłonić wielu Polaków do udziału w mołodeczańskich imprezach, ale bez skutku. Ich zdaniem Dni Kultury Polskiej w Mołodecznie mają pokazać, że na Białorusi funkcjonuje tylko jeden, bardzo liczny Związek Polaków.

Organizacja, która włączyła się w zorganizowanie mołodeczańskich imprez nie jest uznawana przez Polskę za reprezentatywną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Żadnego innego Związku Polaków w Białorusi, oprócz legalnego nie ma. Wygląda na to, iż władze białoruskie bardziej dbają o rozwój polskości w Białorusi, niż sama Najjaśniejszaq RP!!
Wierzę, iż wkrótce rozpoczną się w Białorusi procesy sądowe nad tymi, którzy wbrew prawu używają symboliki ZPB i wydają tzw. pisma "na uchodźstwie" za żydowsko-masonerskie pieniądze. Pisma te potem podrzucają do Kościołów, za co polscy księża zostają usunięci z Białorusi "Bogu ducha winni" za tzw. "działalność propagandową". Biskupi i księża białoruscy te działania popierają, co jest najciekwsze. Krecia to robota - żadna walka z uciemiężeniem! Jest wrogą prowokacją zrzeszenia Płatnych Wrogów polskości w Bialorusi. Za kilka lat w ogóle języka polskiego na mszy nie usłyszą nasi rodacy. Komu to wtedy będą "dziękować"? Polsce czy UE?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.