Facebook Google+ Twitter

Na Białorusi rozpoczynają się Dni Kultury Polskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-10 14:09

W Mołodecznie na Białorusi rozpoczynają się dziś Dni Kultury Polskiej współorganizowane przez propaństwowy Związek Polaków i władze miasteczka.

W imprezach organizowanych z tej okazji nie wezmą udziału przedstawiciele, nieuznawanego przez białoruskie władze, Związku Polaków na Białorusi kierowanego przez Andżelikę Borys. Do Mołodeczna przyjechały delegacje trzech polskich samorządów utrzymujących partnerskie kontakty z władzami miasteczka.

Reprezentanci powiatów z Kutna, Sokółki i Dąbrowy wezmą udział w festiwalu polskiej piosenki, wieczorach poetyckich, wystawach malarstwa oraz w dyskusji na temat przyjaźni polsko-białoruskiej. Dni Kultury Polskiej na Białorusi organizowane są już po raz czwarty.

Wcześniej odbywały się w Nieświeżu, Stołbcach i Wołożynie. Jak twierdzą związkowcy z nieuznawanej przez władze organizacji Andżeliki Borys - władze obwodu mińskiego próbowały nakłonić wielu Polaków do udziału w mołodeczańskich imprezach, ale bez skutku. Ich zdaniem Dni Kultury Polskiej w Mołodecznie mają pokazać, że na Białorusi funkcjonuje tylko jeden, bardzo liczny Związek Polaków.

Organizacja, która włączyła się w zorganizowanie mołodeczańskich imprez nie jest uznawana przez Polskę za reprezentatywną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Żadnego innego Związku Polaków w Białorusi, oprócz legalnego nie ma. Wygląda na to, iż władze białoruskie bardziej dbają o rozwój polskości w Białorusi, niż sama Najjaśniejszaq RP!!
Wierzę, iż wkrótce rozpoczną się w Białorusi procesy sądowe nad tymi, którzy wbrew prawu używają symboliki ZPB i wydają tzw. pisma "na uchodźstwie" za żydowsko-masonerskie pieniądze. Pisma te potem podrzucają do Kościołów, za co polscy księża zostają usunięci z Białorusi "Bogu ducha winni" za tzw. "działalność propagandową". Biskupi i księża białoruscy te działania popierają, co jest najciekwsze. Krecia to robota - żadna walka z uciemiężeniem! Jest wrogą prowokacją zrzeszenia Płatnych Wrogów polskości w Bialorusi. Za kilka lat w ogóle języka polskiego na mszy nie usłyszą nasi rodacy. Komu to wtedy będą "dziękować"? Polsce czy UE?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.